سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

سرمایه گذاری 7 میلیارد تومانی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

سرمایه گذاری 7 میلیارد تومانی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند

سرمایه گذاری 7 میلیارد تومانی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند


7 میلیارد تومان در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند سرمایه گذاری شد.

7 میلیارد تومان در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند سرمایه گذاری شد.

با عقد قرارداد با دو سرمایه گذار، 7 میلیارد تومان در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند سرمایه گذاری شد.

حسین زارعی، معاون اقتصاد و سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی بیرجند گفت: بازیافت روغن موتور کارکرده و فرآوری بنتونیت و آهک دو واحدی هستند که توسط سرمایه گذاران بومی تا اوایل سال 98 در این منطقه راه اندازی می شوند.

حسین زارعی افزود: واحد فرآوری بنتونیت با سرمایه گذاری 5 میلیارد تومانی برای25  نفر شغل ایجاد خواهد کرد و بازار هدف تولیدات آن، علاوه بر بازارهای داخلی، در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، هند و استرالیاست.

وی گفت: همچنین واحد بازیافت روغن موتور کارکرده با سرمایه گذاری 2 میلیارد تومانی، 8 نفر را بصورت مستقیم صاحب شغل خواهد کرد و محصولات آن که تبدیل روغن سوخته موتور خودرو به روغن بازیافت است، علاوه بر مصرف داخل به کشور افغانستان صادر می شود.

معاون اقتصاد و سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی بیرجند گفت: به این سرمایه گذاران زمین واگذار شده است و در مرحله انجام مراحل اداری برای آغاز عملیات ساخت و ساز هستند.

وجود منطقه منفصله در مرز ماهیرود، قرار گرفتن در مرکز ترانزیت شرق کشور، معافیت مالیاتی 13 ساله، داشتن کمترین نرخ زمین در بین سایر مناطق اقتصادی کشور از جمله مزایای منطقه ویژه اقتصادی بیرجند برای سرمایه گذاران است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.