سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

سرمایه گذاری 360 میلیارد ریالی برای احیای یک طرح فرهنگی مذهبی در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه گذاری 360 میلیارد ریالی برای احیای یک طرح فرهنگی مذهبی در استان

کمیته تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با سرمایه گذاری 360 میلیارد ریالی یک سرمایه گذار در منطقه نمونه گردشگری چشمه مرتضی علی طبس موافقت کرد.

منطقه گردشگری چشمه مرتضی علی در 23 کیلومتری شمال شرقی طبس واقع شده است

بررسی و معرفی این منطقه نمونه گردشگری در سال 87 و در سفر هیئت دولت به تصویب رسید و سال 88 مطالعات امکان سنجی منطقه از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  خراسان جنوبی گفت: یک استاد دانشگاه از سوئیس تقاضای سرمایه گذاری در این منطقه را داشته که ضرورت دارد برای جذب سرمایه حمایت های لازم انجام شود.

به گفته رضایی، با توجه به قابلیت های گردشگری منطقه و وجود امکاناتی چون راه آهن و فرودگاه تحقق چنین سرمایه گذاری قابل توجهی در طبس لازم بود.

وی افزود: با توجه به وسعت 45 هکتاری منطقه، اجرای این طرح در چهار مرحله برنامه ریزی شده که براساس مطالعات اولیه 360 میلیارد ریال اعتبار از محل بخش خصوصی برای اجرای طرح در مدت 6 سال تامین شده است.

به گفته وی، مرحله اول اجرایی این طرح که 30 درصد از کار را شامل می شود، به اجرای برنامه های اکوتوریسم مرتبط بوده و مرحله بعدی نیز ایجاد واحدهای اقامتی و ویلایی است.

وی احداث رستوران، کافی شاپ، شهربازی و سالن های فرهنگی و ورزشی را از جمله خدمات رفاهی -تفریحی این منطقه عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی های لازم برای اجرای طرح انجام شده تا با استفاده از طب سنتی دهکده سلامت در این منطقه گردشگری راه اندازی شود.

 

 

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار خراسان جنوبی