رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

سرمایه گذاری 105 میلیارد ریالی در بخش صنعت سربیشه - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه گذاری 105 میلیارد ریالی در بخش صنعت سربیشه

در بخش صنعت سربیشه سرمایه گذاری 105 میلیارد ریالی صورت گرفت.

105 میلیارد ریال در بخش صنعت شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی سرمایه گذاری شد .

علی اکبر براتی ، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سربیشه گفت: این مقدار سرمایه گذاری از آغاز امسال تاکنون با صدور 6 جواز تاسیس و توسعه در بخش صنعت این شهرستان شد .

علی اکبر براتی افزود: این سرمایه گذاری برای تولید محصولاتی از جمله لامپ LED، روغن موتور، روغن دنده خودرو و ضد یخ است که برای 117 نفر شغل ایجاد خواهد کرد .

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه با بیان اینکه همچنین از آغاز امسال 3 پروانه بهره ‌برداری نیز با سرمایه‌گذاری 89 میلیارد و 120 میلیون ریال در بخش صنعت این شهرستان صادر شد گفت: این واحد ها برای ، 32 نفر شغل ایجاد کرده است .

علی اکبر براتی با اشاره به پتانسیل‌های مواد معدنی فلزی و غیرفلزی همچون سنگ‌های تزئینی، منیزیت و کرومیت در سربیشه گفت: اولویت سرمایه‌گذاری در این شهرستان ایجاد واحدهای فرآوری سنگ‌های تزئینی، مواد نسوز و فروآلیاژ است.

وی افزود: وجود دو ناحیه صنعتی ، یک شهرک تخصصی سنگ و همچنین وجود بازارچه ، پایانه مرزی و گمرک رسمی ماهیرود در مرز با افغانستان، فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاران بخش صنعت در شهرستان سربیشه است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سربیشه مهمترین مشکل واحدهای صنعتی این شهرستان را نبود بازار فروش و کمبود نقدینگی عنوان کرد.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی