جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

سرقت‌های زن مهربان از کودکان برای رسیدن به زندگی تجملاتی - نمایش محتوای خبر

 

 

سرقت‌های زن مهربان از کودکان برای رسیدن به زندگی تجملاتی

رئیس پلیس آگاهی استان خراسان جنوبی از دستگیری سارق طلاجات کودکان و کشف 12 فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ پرویز عربزاده رئیس پلیس آگاهی استان خراسان جنوبی  در تشریح جزییات این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت طلا و جواهر از کودکان طی دو ماه اخیر در سطح شهر بیرجند با این شیوه که سارق به هنگام اقامه نماز جماعت وارد سرویس بهداشتی مساجد می‌شده و کودکانی که آنجا بودند را تحت نظر قرار می‌داد و در یک فرصت مناسب که کودکان از والدینشان جدا می‌شدند با فریب دادن آن‌ها با شگرد‌های مختلف اقدام به سرقت طلاجات آن‌ها از قبیل گوشواره، گردنبد، الگنو و دستبند می‌کرد، موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به اینکه این امر در مساجد رخ می‌داد باعث ایجاد نارضایتی والدین و دلزدگی کودکان از مسجد شده بود، موضوع به طور ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و با با بهره برداری از دوربین مداربسته یکی از مساجد سرنخ‌هایی از سارق که یک زن بود بدست آمد.
 
این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی جلسه‌ای با اتحادیه طلا و جواهر فروشان شهر بیرجند برگزار کرده و به آنان آموزش‌های لازم در خصوص خرید اموال مسروقه داده شد.
سرهنگ عربزاده ادامه داد: در همین راستا یکی از طلا فروشان سطح شهر بیرجند طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ یک مورد مشکوک را که برای فروش طلا بدون فاکتور خرید مراجعه کرده بود گزارش داد.
رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی تصریح کرد: ماموران بلافاصله به محل طلا فروشی اعزام شدند و طی هماهنگی با مقام قضایی زن جوانی را که برای فروش طلاجات مراجعه کرده بود را به عنوان مظنون دستگیر کردند.
سرهنگ عربزاده بیان داشت: در بازجویی‌های اولیه این زن منکر هرگونه سرقت طلاجات شد اما با دعوت از شاکیان و شناسایی او توسط کودکان و همچنین تصاویر ضبط شده توسط یکی از مساجد به هنگام سرقت چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت.
وی افزود: زن سارق نحوه سرقت‌های خود را که ۱۲ مورد بود این گونه بیان کرد که با مهربانی به کودکان نزدیک می‌شدم و با بیان تعریف از کودکان و طلاجات آنان، اقدام به سرقت کرده و از محل متواری می‌شدم.
رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی اظهار داشت: متهم علت اصلی این اقدام خود را عدم توانایی در پرداخت وام‌های خود و تلاش برای رسیدن به یک زندگی تجملاتی عنوان کرد.
سرهنگ عرب‌زاده در پایان به والدین توصیه کردند که به کودکانشان آموزش دهند تا از ارتباط با افراد غریبه خودداری کرده و در اماکن و معابر عمومی نیز بیشتر مراقب کودکان خود باشند.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران