جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

سرطان‌های اعجاب‌انگیز در صورت مصرف ظروف یکبار‌مصرف - نمایش محتوای خبر

 

 

سرطان‌های اعجاب‌انگیز در صورت مصرف ظروف یکبار‌مصرف

عضو هیئت مدیره انجمن خون و آنکولوژی، در بسیاری از این کارگروه‌های زیر‌زمینی و دور از چشم زباله‌های کارگاه‌ها را جمع و ظروفی تهیه می‌کنند که مواد شیمیایی ظروف به دلیل اینکه یک بار تجزیه شده‌اند به راحتی وارد مواد‌غذایی می‌شوند.

حسین فودازی عضو هیئت مدیره انجمن خون و آنکولوژی با اشاره به ظرف‌های یکبار‌مصرف و سرطان‌های به وجود آمده توسط این ظروف گفت: فروشگاه‌های بی‌نام و نشانی به دور از چشم ماموران بهداشت، ضایعات و زباله‌های فروشگاه‌ها و کارخانجات را جمع کرده و با استفاده از این مواد دست دوم ظروف یکبار‌مصرفی را با یک‌چهارم قیمت ظروف ساخته‌شده از مواد اولیه تولید می‌کنند که مواد شیمی این ظروف به دلیل اینکه یکبار تجزیه شده‌اند به‌ راحتی وارد مواد‌غذایی می‌شوند.

حسین فودازی تصریح کرد: استفاده ظروف یکبار‌ مصرف ممکن است از بروز بیماری‌های عفونی جلوگیری کند و باید توجه داشت که ظروف یکبار‌مصرف در ایران حاوی پلیمر‌هایی هستند که در اثر حرارت مواد‌غذایی، اسیدی و چرب رادیکال آزاد تولید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 77 نوع بیماری سرطان‌زا از این ظروف به وجود می‌آید خاطرنشان کرد: ظروف یکبار‌مصرف پلیمری و کیسه‌های پلاستیکی در صورت تماس با مایعات با دمای بالای 40 درجه، ماده‌ای شیمیایی به نام " استایرن" از خود خارج می‌کند که موجب تلخی غذا شده و بیش از 77 نوع بیماری سرطان‌زا را به همراه دارد.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران