جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

سرسال نو - نمایش محتوای صدا

 

 

سرسال نو

تهیه کنند گی   سرسال نو   را « احمد حسینی مقدم   » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گویندگان : سمیرا عاطفی فر و مسعود حسنی 

نویسنده  :زهرا حسینی فر

گزارشگر:فاطمه برهانی

 

هنگامی که يک سال شمسی به روزهای پايانی خود می رسد، صحبت از ويژگی های سال آينده شروع می شود. از بين اين بحث ها، يک بحث بيش از بقيه جلب توجه می کند و آن «لحظه تحويل» سال آينده است. در اين لحظه همه افراد خانواده دور هم جمع می شوند و بنا بر رسوم باستانی خود، آغاز سال نو را جشن می گيرند. شاید همین حال و هوای ویژه تحویل سال است که به ویژه برنامه تحویل سال رادیو هم حس و حال ویژه‌ای می بخشد و آن را محفل مناسبی برای حضور رادیو در میان اعضای خانواده می کند.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) برای لحظات ویژه تحویل سال نو، ویژه برنامه ای با عنوان «سرسال نو» را پیش بینی کرده که به صورت زنده و مستقیم از ساعت 16:00 روز سه شنبه  (29اسفند ماه 96) تولید و پخش خواهد شد.

ویژه برنامه تحویل سال 1398 به صورت زنده و از ساعت 22:30 لغایت 24:00 ( مورخ 29 اسفندماه 1397) تولید و پخش می شود. گویندگان برنامه (آقای مسعود حسنی و خانم سمیرا عاطفی فر) با اجرایی شاد در خصوص نوروز، آیین های نوروزی، صله ارحام، تحویل سال نو، اتفاقات شیرین سال 97، جاذبه­های گردشگری استان، لزوم آشتی با دیگران در پایان سال و ... صحبت می­کنند.

علاوه بر این، آیتم هایی در فواصل برنامه تولید و پخش می شود که عبارتند از:

- نمایش: تعداد 5 نمایش کوتاه با محوریت نوروز و فرهنگ مردم و به صورت ضبطی تولید و پخش می­شود (دو نمایش در بخش اول و سه نمایش در بخش دوم برنامه پخش خواهد شد).

- مهمان حضوری: در این بخش مهمـانانـی از هنرمنـدان، ورزشکـاران (همچون خانم نجمه خدمتی)، چهره هـای برجستـه استـانـی و

همکـاران واحدهای صدا، سیما و خبر و ... به برنامه دعوت می شوند و در یک دورهمی صمیمی به گفتگو در مورد سال نو و عید نوروز خواهند پرداخت.

- کارشناسی: برنامه دارای دو نفر کارشناس فرهنگ عامه و مذهبی است.که به موضوع نوروز در استان خراسان جنوبی، نوروز در اسلام، صله ارحام و... می پردازند.

- شعرخوانی : با حضور شاعران استانی، اشعاری با محوریت نوروز، طبیعت و بهار، صله ارحام و ... قرائت می­شود. همچنین حافظ خوانی با صدای گوینده معین (به صورت ضبطی) پخش می­شود. در این بخش سعی می شود از شاعران بومی که اشعار محلی سروده اند استفاده شود.

- گزارش: در این آیتم گزارش ­هایی توسط گزارشگر برنامه (آقای سید مهدی ابراهیمی) از لحظه تحویل سال نو در اماکنی مانند بیمارستان­ ها، مزار شهدا، پادگان­ ها، خانه سالمندان، مراکز خیریه و ... تهیه و پخش می­ شود. گزارش ها به صورت ضبطی و زنده است.

- بسته های گزارشی  شهرستان­ها : تعدادی بسته صوتی گزارشی کوتاه از خبرنگاران شهرستان ها با حال و هوای تحویل سال نو در آن شهرستان و آمادگی مسئولان برای استقبال از مسافران نوروزی پخش می شود.

- ارتباط با مراکز: ارتباط استودیویی و ارتباط تلفنی با گزارشگران مراکزی مانند مشهد، قم، شیراز و ... برقرار می گردد و علاوه بر توصیف جاذبه­ های گردشگری آن استان، به تحویل سال نو در اماکن مذهبی این شهرها نیز اشاره می شود.

- راهیان نور: در این بخش یک مینی فیچر کوتاه با موضوع راهیان نور پخش می شود و با راویان کاروان راهیان نور ارتباط برقرار شده و از برنامه­ های آنان و لحظه تحویل سال نو در کاروان های راهیان نور اطلاع رسانی می شود.

- سرود و موسیقی بی­کلام :  سرودهای شاد نوروزی و موسیقی بیکلام متناسب با فضای برنامه پخش می­گردد.

- تلفن و پیامک :  تلفن­ها و پیامک­های مخاطبان با محوریت نوروز پخش می­شود.

- ارتباط با پلیس راه، هواشناسی و هلال احمر: در این بخش از وضعیت جاده ها، آب و هـوا و آمادگی کارکنان هلال احمر اطلاع رسانی می گردد.

- پخش پیام­های تبریک مخاطبان از مناطق مختلف استان با لهجه محلی به صورت بسته­های صوتی.

- باکس خاطرات جالب و شنیدنی همکاران رادیو از سال 1397 .

- مسابقه تلفنی : در صورت تأمین اعتبار، یک مسابقه تلفنی برای مخاطبان در نظر گرفته می شود.

 

مدت زمان سرسال نو 90 دقیقه است و هر روز چهارشنبه 29/12/1397 تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید این برنامه را در ساعت 22:30 شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1396