رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

سرسال نو - نمایش محتوای صدا

 

 

سرسال نو

تهیه کنندگی این برنامه را «احمد حسینی مقدم» برعهده دارد.

هنگامی که يک سال شمسی به روزهای پايانی خود می رسد، صحبت از ويژگی های سال آينده شروع می شود. از بين اين بحث ها، يک بحث بيش از بقيه جلب توجه می کند و آن «لحظه تحويل» سال آينده است. در اين لحظه همه افراد خانواده دور هم جمع می شوند و بنا بر رسوم باستانی خود، آغاز سال نو را جشن می گيرند. شاید همین حال و هوای ویژه تحویل سال است که به ویژه برنامه تحویل سال رادیو هم حس و حال ویژه‌ای می بخشد و آن را محفل مناسبی برای حضور رادیو در میان اعضای خانواده می کند.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) برای لحظات ویژه تحویل سال نو، ویژه برنامه ای با عنوان «سرسال نو» را پیش بینی کرده که به صورت زنده و مستقیم از ساعت 12:30 روز دوشنبه (30 اسفند ماه 95) تولید و پخش خواهد شد.

در این ویژه برنامه که به مدت 208 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود؛ گویندگان با اجرایی شاد در خصوص نوروز، آیین های نوروزی، صله ارحام، تحویل سال نو، اتفاقات شیرین سال 95، جاذبه­های گردشگری استان، لزوم آشتی با دیگران در پایان سال و ... صحبت می­کنند. همچنین مهمانانی از هنرمندان، ورزشکاران، خانواده ها، چهره های مطرح استان و ... به برنامه دعوت شده و به گفتگو در مورد سال نو و عید نوروز خواهند پرداخت.

علاوه بر این، بخش های متنوع دیگری نیز برای ویژه برنامه «سرسال نو» پیش بینی شده که عبارتند از:

- نمایش­های طنز : تعداد 4 نمایش طنز کوتاه با محوریت نوروز تولید و پخش می­شود.

- کارشناسی: در این بخش، فرهنگ عامه مردم خراسان جنوبی در ایام نوروز توسط یک کارشناس و ترجیحاً به صورت ضبطی معرفی می­گردد.

- گزارش: در این آیتم گزارش ­هایی توسط گزارشگر برنامه از لحظه تحویل سال نو در اماکنی مانند بیمارستان­ ها، مزار شهدا، پادگان­ ها، خانه سالمندان، مراکز خیریه و ... تهیه و پخش می­ شود.

- ارتباط با کاروان راهیان نور: با کاروان راهیان نور ارتباط برقرار شده و از برنامه­ های آنان و لحظه تحویل سال نو در کاروان های راهیان نور اطلاع رسانی می شود.

- مسابقه تلفنی: یک مسابقه تلفنی برای مخاطبان در نظر گرفته می شود و در پایان مسابقه اسامی برندگان اعلام می­شود.

- شعرخوانی: در این بخش یک شاعر محلی، شعری با محوریت نوروز و با رویکرد بومی و طنز قرائت می کند. همچنین حافظ خوانی با صدای گوینده تولید و پخش می­شود.

- ارتباط با گزارشگران شهرستان ها: ارتباط تلفنی با گزارشگران شهرستانها به ویژه شهرستان طبس برقرار می گردد و از حال و هوای تحویل سال نو در آن شهرستان و آمادگی مسئولان برای استقبال از مسافران نوروزی اطلاع رسانی می­گردد.

- معرفی جاذبه های گردشگری استان: در این بخش که به صورت ضبطی تولید می شود، کارشناس میراث فرهنگی به صورت مختصر اطلاعاتی در خصوص جاذبه های گردشگری و اماکن زیارتی استان را ارائه می کند.

- ارتباط با پلیس راه، هواشناسی و هلال احمر: در این بخش از وضعیت جاده ها، آب و هـوا و آمادگی کارکنان هلال احمر اطلاع رسانی می گردد.

- موسیقی ویژه تحویل سال نو به همراه پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور محترم  به صورت زنده پخش خواهد شد.

- پیام­های تبریک مخاطبان از مناطق مختلف استان با لهجه محلی به صورت بسته­ های صوتی پخش خواهد شد.

- پیام نوروزی نماینده محترم ولی وفقیه در استان و استاندار محترم پخش خواهد شد.

- باکس خاطرات جالب و شنیدنی همکاران رادیو از سال 1395 پخش خواهد شد.

- ارتباط با مراکز: ارتباط استودیویی و ارتباط تلفنی با گزارشگران مراکزی مانند مشهد، قم، شیراز و ... برقرار می گردد و علاوه بر توصیف جاذبه­ های گردشگری آن استان، به تحویل سال نو در اماکن مذهبی این شهرها نیز اشاره می شود.

- ترانه، سرود و موسیقی بی­کلام: سرودها و ترانه ­های نوروزی و موسیقی بیکلام متناسب با فضای برنامه پخش می­گردد.

- تلفن و پیامک: تلفن ­ها و پیامک ­های مخاطبان با محوریت نوروز پخش می­شود.

سال تولید: 1395