رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

سرسال نو - نمایش محتوای صدا

 

 

سرسال نو

Loading the player...
سرسال نو

تحویل سال نو شبیه به سلام و خداحافظی است که برخلاف معمول، اول نوبت خداحافظی با سال کهنه است و بعد نوبت به سلام می‌رسد. سلامی که از یک شروع دوباره و دورهم بودن ‌های گرم و صمیمی خبر می‌دهد. شاید همین حال و هوای ویژه تحویل سال است که به ویژه برنامه تحویل سال رادیو هم حس و حال ویژه‌ای می بخشد و آن را محفل مناسبی برای حضور رادیو در میان اعضای خانواده می کند.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) برای لحظات ویژه تحویل سال نو، ویژه برنامه ای با عنوان «سرسال نو» را پیش بینی کرده که به صورت زنده و مستقیم از ساعت 7 صبح تا ساعت 10:00 تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد.

گویندگان با اجرای شاد در خصوص نوروز، آیین های نوروزی، صله ارحام، تحویل سال نو، اتفاقات شیرین سال 94، جاذبه­های گردشگری استان، لزوم آشتی با دیگران در پایان سال و ... صحبت می­کنند. از حضور مهمانانی از هنرمندان، ورزشکاران، چهره های مطرح استان و ... در برنامه استفاده می شود و به گفتگو در مورد سال نو و عید نوروز خواهند پرداخت.

سایر بخش های برنامه عبارتند از:

- نمایش­های طنز : تعداد 4 نمایش طنز کوتاه با محوریت نوروز تولید و پخش می­شود.

- کارشناسی: در این بخش، نوروز در استان خراسان جنوبی از زبان یک نفر کارشناس معرفی می­گردد.

- شعرخوانی : با حضور شاعران استانی، اشعاری با محوریت نوروز و با رویکرد بومی خوانده می­شود. همچنین حافظ خوانی با صدای گوینده نیز پخش می­شود.

- ارتباط با کاروان راهیان نور: با کاروان راهیان نور ارتباط گرفته می ­شود و از برنامه­ های آنان و لحظه تحویل سال نو در کاروان های راهیان نور اطلاع رسانی خواهد شد.

- مسابقه تلفنی : یک مسابقه تلفنی برای مخاطبان در نظر گرفته می­شود و در پایان مسابقه اسامی برندگان اعلام می­شود.

- گزارش: در این آیتم گزارش­هایی از لحظه تحویل سال نو در اماکنی مانند مزار شهدا، پادگان­ها، مناطق مرزی، مراکز خیریه و ... پخش می­شود.

- ارتباط با گزارشگران شهرستان­ها : ارتباط تلفنی با گزارشگران شهرستانها به ویژه شهرستان طبس برقرار می گردد و از حال و هوای تحویل سال نو در آن شهرستان و آمادگی مسئولان برای استقبال از مسافران نوروزی اطلاع رسانی می­گردد.

- ارتباط با مراکز: با گزارشگران مراکزی مانند مشهد، قم، شیراز و ... ارتباط تلفنی برقرار می گردد و علاوه بر توصیف جاذبه­ های گردشگری آن استان، به تحویل سال نو در اماکن مذهبی این شهرها اشاره می شود.

پیام نوروزی مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور همزمان با شبکه های سراسری در این ویژه برنامه نیز پخش خواهد شد. همچنین پیام نوروزی قائم مقام محترم نماینده ولی فقیه در استان و استاندار محترم نیز پخش خواهد شد.

ترانه، سرود و موسیقی بی­کلام و استفاده از تلفن­ها و پیامک­های مخاطبان با محوریت نوروز نیز چاشنی بخش برنامه خواهد بود.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی این برنامه را «معصومه اسماعیل زاده و مهدی امیرآبادی زاده» برعهده دارند . سایر عوامل تولید این برنامه عبارتند از:

صدابردار : محسن خجسته

گوینده : مسعود حسنی ، بهنام عباسیان ، سمیه تربتیان

گزارشگر : فاطمه برهانی

نویسنده : فاطمه حسینی فر