جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

سرسالی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سرسالی

تهیه کننده  برنامه «سرسالی» را غلامرضا شاهانی و امید واحدی فر بر عهده دارد و سایر عوامل تولید برنامه نیز عبارتند از:

مجری: محمدرضا زمانی پور، ایمان خوشحال

بازیگر: ابوالفضل نخعی

دستیار تهیه کننده: احسان جعفرزاده، رضا زنگویی

کارگردان: امید واحدی فر

تصویربرداران: محمد بهشتی سه قلعه، حسن اکبری، سعید رضایی، علی شریفی، محمد مهربان

صدابردار: احسان جعفرزاده، محمد ارزانین

تدوین: محمدباقر شاهد

 

رویکرد برنامه "ایجاد فضایی جذاب و القاء نشاط معنوی در لحظات پایان سال و آغاز سال جدید" است و از دو بخش زنده و ضبطی تشکیل شده که مشروح جزئیات آن بدین قرار است:

* در بخش زنده مجری اصلی (آقای ایمان خوشحال یا محمدرضا زمانی پور)، محوریت اجرای برنامه را برعهده دارد . آقای ابوالفضل نخعی به عنوان بازیگر در موقعیت های طنز ایجاد شده در برنامه زنده حضور یافته و به ایفای نقش می پردازد. علاوه بر مجری و بازیگر، مهمانان مختلفی نیز حضور خواهند داشت. موسیقی زنده اعم از پاپ و سنتی مجموعاً به مدت 30 دقیقه به صورت زنده در استودیو اجرا خواهد شد.

همچنین در فواصل برنامه، با حرم مطهر رضوی، حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) و راهیان نور ارتباط زنده برقرار خواهد شد و پیامک های دریافتی از مخاطبین توسط مجری قرائت می شود.

* آیتم های ضبطی که برای این برنامه پیش بینی شده است عبارتند از:

- تیتراژ ابتدایی: با استفاده از تصاویر گردشگری و حال و هوا و آمادگی مردم برای استقبال از بهار و با استفاده از موسیقی تیتراژ ویژه برنامه تحویل سال 1396 تولید خواهد شد. (مدت زمان 2 دقیقه)

- نماهنگ: تعداد 3 نماهنگ 4 دقیقه ای (مجموعاً به مدت 12 دقیقه) با استفاده از تصاویر تولیدی با موضوع بهار تولید و پخش خواهد شد.

- گزارش مردمی: 3 بخش گزارش مردمی (مجموعاً به مدت 18 دقیقه) با موضوع "دلیل انتخاب سین های سفره هفت سین و اتفاقات خوب سال 1396" تولید و پخش خواهد شد.

- تصاویر پشت صحنه برنامه های صدا و سیما: تصاویر پشت صحنه برنامه های رادیویی، تلویزیونی و خبر و تبریک آغاز سال جدید توسط همکاران، مجموعاً به مدت 5 دقیقه پخش خواهد شد.

- تصاویر مناطق گردشگری استان: تصاویر آرشیوی از مناطق گردشگری استان در 2 بخش 3 دقیقه ای پخش خواهد شد.

- آداب و رسوم: در ایـن آیتم بخشی از آداب و رسوم مردم استان در ایام نــوروز (با استفاده از منابع آرشیوی) مجموعاً به مدت 5 دقیقه پخش می شود.

- وله: تعداد 3 وله مجموعاً به مدت 3 دقیقه در برنامه تولید و پخش می شود.

- پیام نماینده محترم ولی فقیه در استان: پیام نوروزی نماینده محترم ولی فقیه در استان به مدت حدود 7 دقیقه ضبط و پخش می شود.

- پیام استاندار محترم: پیام نوروزی استاندار محترم خراسان جنوبی به مدت حدود 7 دقیقه ضبط و پخش می شود.

- دیدار با خانواده شهدا: در این آیتم که به صورت مستند گزارشی تولید می شود؛ مجریان برنامه با خانواده یکی از شهدای استان دیدار و گفتگو می کنند. مدت این آیتم 21 دقیقه است.

- عیادت بیمار: در این آیتم دکتر قائمی (متخصص و جراح مغز و اعصاب) جهت مداوای یک بیمار به منزل ایشان می رود و گزارشی در این خصوص تولید و پخش خواهد شد.

- از نگاه کودکان: چند کودک (4 تا 5 ساله) به همراه مربی خود به محل زایشگاه بیمارستان می روند و حس کودکان در موقع تولد نوزادان به تصویر کشیده می شود. (مدت زمان: 5 دقیقه)

- راهیان نور: در این بخش تصاویری از برنامه "قطعه ای از بهشت" (از تولیدات مرکز) که لحظه تحویل سال 95 در محل راهیان نور ضبط شده، تدوین شده و به مدت 3 دقیقه پخش می شود.

- دکلمه شعر امام رضا (ع): در ثانیه های پایانی سال 1396 دکلمه شعر امام رضا (ع) با صدای صابر خراسانی و به مدت 2 دقیقه پخش خواهد شد.

- پخش پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور محترم.

ویژه برنامه تحویل سال نو در 28 اسفندماه از ساعت 20:30 الی 23:00 و در 29 اسفند از ساعت 16:00 تا 22:00 پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز را دعوت می کنیم تا بیننده این برنامه از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) باشید.

سال تولید: 1396