سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

سرد شدن قطره‌های چشمی و کاهش سوزش آن - نمایش محتوای خبر

 

 

سرد شدن قطره‌های چشمی و کاهش سوزش آن

سرد شدن قطره‌های چشمی از میزان تحریک‌کنندگی آن می‌کاهد، پس نگهداری آن در جاهای سرد مانند یخچال از مزیت‌های آن محسوب می‌شود.

دکتر محمد کی‌پور اپتومتریست ، گفت:اصولا قطره‌های چشمی باید در دمای ویژه‌ در محل سرد و خشک نگه‌داری شود، به ویژه توصیه می‌شود که برخی قطره‌ها که از کاربرد وسیعی در کنترل عفونت های چشمی برخوردار هستند، در یخچال نگهداری شود.

وی افزود: عموما قطره‌های چشمی باید بعد از باز کردن حداکثر تا مدت یک ماه مورد مصرف قرار بگیرند، همچنین در هنگام استعمال قطره، باید از برخورد نوک قطره‌چکان با چشم پرهیز شود.

کی‌پور اظهار داشت: همچنین برخی از قطره‌هایی که در درمان آب‌سیاه کاربرد دارند و یا انواع دیگر منجر به ایجاد احساس سوزش پس از استعمال قطره می‌گردند که در چنین مواردی استفاده از قطره‌ اشک مصنوعی پیش از استعمال قطره‌های نام برده، به پیشگیری یا کاهش احساس سوزش می‌انجامد.

وی در پایان گفت: از مزیت ممتازی که قرار دادن قطره‌های چشمی در یخچال دارند، این است که احساس سردی قطره در هنگام ورود آن به چشم منجر می‌گردد تا فرد از ریخته‌شدن کامل قطره به چشم اطمینان حاصل کند و از میزان اثر تحریک ‌کنندگی نیز می‌کاهد،همچنین برخی از افراد نسبت به مواد نگهدارنده موجود در مواد چشمی حساسیت دارند که ‌در این افراد استفاده از انواعی که فاقد عوامل نگه‌دارنده باشند، توصیه می‌شود.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران