جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

سرای مهر - سرای مهر

 

 

سرای مهر

Loading the player...

نظام خانواده، کوچکترین واحد اجتماعى و یک نهاد اساسى و محورى در جامعه است که اساس و زیرساخت واحدهاى بزرگ اجتماعى بشرى به شمار مى رود. خانواده مهم ترین خشت بنای اجتماع است و اگر خانواده، سالم، متعالی و استوار باشد می توان به داشتن جامعه ای سالم، متعالی و استوار امیدوار بود.

از این رو توجه به نقش، جایگاه و تحکیم بنیان خانواده از اهمیتی بسیار برخوردار است که شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی در پرداخت به آن اقدام به تولید و پخش برنامه ای با عنوان « سرای مهر » نموده است.

رویکرد اصلی این برنامه که با درنظر گرفتن اقتضائات و ویژگی های خانواده های خراسان جنوبی و میل و نیاز و مصلحت مخاطبین استانی طرح ریزی شده « زندگی به سبک ایرانی اسلامی » است .

مدت زمان برنامه 50 دقیقه است و به صورت زنده تولید و پخش می شود. کارشناسان استانی در استودیوی برنامه حضور داشته و به بررسی موضوع برنامه می پردازند. نظرات مردمی ( پیامک ها و تلفن ها ) درخصوص موضوع برنامه مطرح می شود و کارشناسان به سوالات آنان نیز توسط پاسخ می دهند.

در فواصل بخش کارشناسی نیز آیتم هایی پخش می شود که عبارتند از:

- کودکانه : در این آیتم گزارشگر برنامه به مکان های مختلفی همچون خانه ، مهد کودک ، مدرسه ، پارکها ، خیابان ها ، باشگاه های  ورزشی ، کتابخانه ها ، آموزشگاه های هنری و ... می رود و با کودکان در مورد موضوعات خاص صحبت می کند . رویکرد این آیتم لزوم توجه خانواده ها به کودکان ، نیازها و انتظارات آنان است و لحنی جذاب ، شیرین و مفرح دارد .

-روایت یک عکاس : این آیتم از زبان یک عکاس روایت می شود . عکاس به مکانهای مختلف می رود ، با مردم صحبت می کند ، از آنها عکس می گیرد و با نریشن ترکیب می کند تا مضامینی مهم را به صورت غیر مستقیم و جذاب به تصویر بکشد .

- فیلم کوتاه : این آیتم در واقع یک فیلم کوتاه 90 ثانیه ای است که رویکرد کلی آن " احترام به والدین ، ارج نهادن به ماهیت زندگی ، وفاداری همسران به یکدیگر ، پرهیز از تجمل گرایی ، معماری خانه های مجلل ، حجاب و عفاف ، ماهواره ، تاثیر اعتقادات بر تربیت فرزندان و ... " است .

- نماهنگ : با موضوعاتی مانند خانواده ، عشق و محبت و ... .

برخی از موضوعاتی که در این برنامه به آنها پرداخته خواهد شد عبارتند از : صرفه جویی وارتباط آن با اقتصاد مقاومتی در خانواده ، اثرات مخرب روزمره گی در کیفیت زندگی، شبکه های اجتماعی ، ماهواره و اثرات بر بنیان خانواده، شیوه کنترل استرس ها و نگرانی ها در زندگی، تکریم سالمندان در خانواده ، نقش خانواده در تقویت کتاب خوانی کودک، بررسی معیار های انتخاب همسر ، بررسی موانع ازدواج آسان، تقویت کیفیت ارتباط با خانواده همسر ونقش آن در استحکام بنیان خانواده، روشهای روبرو شدن با انتقاد دیگران، اعتیاد و خطر جدی برای استحکام بنیان خانواده، اثرات مثبت اندیشی و منفی بافی در کیفیت زندگی، شکاف بین نسلی و بهترین شیوه برخورد با آن، روشهای مدیریت و مشکلات و معضلات در خانواده  و ...

 شما هم استانی های عزیز می توانید برنامه سرای مهر را در ساعت 16:15 روزهای یکشنبه هر هفته از شبکه استانی سیمای مرکز خراسان جنوبی ( خاوران ) بیننده باشید . بازپخش برنامه نیز ساعت 15 روز دوشنبه خواهد بود .

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی این برنامه را « امین کاشرفی » بر عهده دارد . سایر عواملی که در تولید این برنامه همکاری می کنند بدین شرح است :

کارگردان : امین کاشرفی، سیدبهزاد امیرآبادی زاده، امید واحدی فر

مجری : مرضیه خوشحال

نویسنده : امین کاشرفی، مریم هاشمی، سمیرا عاطفی فر

تصویربرداران : محمد بهشتی، محمد مهربان، سعید رضایی، حسن اکبری و ....

صدابرداران : احسان جعفرزاده، عباس یارابراهیمی، حسین روئین

تدوینگر : محمد کاخکیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام . لطفا یه تغییری در مجری تون ایجاد کنین ........ حسن آسایش ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ ۰۷:۰۴
سلام، به عنوان پزشک از برنامه به نسبت راضی هستم،... محسن فواد ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ ۰۱:۴۰
از عوامل برنامه خانواده تشکر می کنیم. شریف شریف زاده ۱۳۹۴/۰۸/۶ ۰۷:۳۱
پیشنهاد می کنم در برنامه پخت غذاهای محلی رو هم یاد... یک پیشنهاد ۱۳۹۴/۰۸/۷ ۰۸:۳۴

یک پیشنهاد
پیشنهاد می کنم در برنامه پخت غذاهای محلی رو هم یاد بدین و درمورد خاصیت های بسیار این غذاهای سالم و مقوی و ساده مثل کشک و یادمجان، ساوری پلو، اشکنه کشک زرد، کشک سیاه، آش غلور و ... توضیح بدین
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۸/۷ ۰۸:۳۴
شریف شریف زاده
از عوامل برنامه خانواده تشکر می کنیم.
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۸/۶ ۰۷:۳۱
محسن فواد
سلام، به عنوان پزشک از برنامه به نسبت راضی هستم، اما واقعا از مجری راضی نیستم، و متاسفانه روی رویکرد برنامه تاثیر بد گذاشته، امیدوارم به نظر ببیندگان بیشتر احترام بگذارید،ممنونم
+1 (5 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ ۰۱:۴۰
حسن آسایش
سلام . لطفا یه تغییری در مجری تون ایجاد کنین ..... گویا چندان به اجرا مسلط نیستن و در بین صحبت کردن حرف کم میارن و خوب نمیتونن صحبت شون رو جمله بندی کنن.
+3 (5 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ ۰۷:۰۴