جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹

سراج - نمایش محتوای صدا

 

 

سراج

Loading the player...
سراج

پاسخ به شبهات دینی و مسائل روز جامعه به ویژه مسائل فرهنگی و اجتماعی ، افزایش سطح بصیرت مخاطبان نسبت به مقوله دشمن شناسی و جنگ نرم ، عرفان های نوظهور ، تهاجم فرهنگی و ترویج الگوهای نامناسب رفتاری ، مهدویت و فرهنگ انتظار ، هویت و ... ، برای عموم مخاطبان و به ویژه نسل جوان ، موجب شد تا ویژه برنامه « سراج » در دستور کار تولیدات رادیویی شبکه استانی صدای خراسان جنوبی قرار گیرد .

برنامه « سراج » به صورت میزگردی ضبطی است که عموما در اماکن علمی ، دانشگاه ها و اماکن مذهبی ضبط می شود . در این برنامه یک مجری به همراه تعدادی کارشناس خبره استانی ، در میان جمعی از جوانان و افراد علاقه مند ( به ویژه دانشجویان ) حضور داشته و به بررسی یک موضوع خاص می پردازند . مجری برنامه مسئولیت اداره میزگرد را بر عهده دارد و سوالاتی توسط برخی افراد حاضر در جلسه مطرح می شود . دیگران در خصوص موضوع آزادانه اظهار نظر می کنند و در پایان نیز کارشناسان به جمع بندی بحث می پردازند . موضوعات برنامه عموما بر اساس نیازهای مخاطبین و به ویژه جوانان استان احصاء شده و مورد بحث و بررسی قرار می گیرد . برخی از موضوعاتی که در این برنامه تولید شده یا در دستور کار بررسی قرار دارد عبارتند از : زنان و سبک زندگی اسلامی ، جوان و هویت ، آخرالزمان و بررسی ویژگی های منتظر واقعی و بررسی منجی در ادیان مختلف و ترفندهای دشمنان در خصوص مهدویت ، جوان و الگو ، جوان و اینترنت  ، تجمل گرایی و زندگی های تشریفاتی امروزی ، بهره وری و وجدان کار ، ازدواج ساده ، آسان ، آگاهانه و پایدار ، حیا و عفت در اسلام ، کسب و کار حلال و حرام ، ربا و رشوه و ... .

مدت زمان این برنامه 45 دقیقه است و تولید 25 برنامه برای سال جاری پیش بینی شده است . این برنامه در ساعت 11:15 روزهای سه شنبه پخش می شود . بازپخش برنامه نیز ساعت 21:05 روزهای سه شنبه است .

تاریخ تولید: 1393

عوامل تولید عبارتند از :

تهیه کننده : فاطمه خسروی

مجری : جمشید سورگی

پژوهشگر و طراح سوال : فاطمه خسروی

صدابردار : سارا مختاری ، مصطفی باقری نژاد ، سکینه پیرامی