رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

سخنرانی عید قربان - نمایش محتوای صدا

 

 

سخنرانی عید قربان

 

تهیه کنند گی وصدابرداری سخنرانی عیدقربان را « سیدمهدی ابراهیمی   » بر عهده دارند

روز دهم ماه ذی الحجه مصادف با عید قربان از گرامیترین عیدهای مسلمانان است.

در تعالیم دینی چهار روز است که به عنوان عید تعیین گشته است که عبارتند از: عید فطر، عید قربان، عید غدیر و روز جمعه. در این میان عید قربان یکی از اعیاد مهم و بزرگ مسلمین به شمار می رود به نحوی که برخلاف بسیاری از اعیاد، مورد اختلاف نبوده و همه فِرَق مسلمین این روز را عید محسوب می کنند.

عيد قربان یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است. این عید، در واقع جشن تقرب به درگاه خداوند و بازگشت انسان به مقام تقرب الهي است که اين معنا، جز در سايه بريدن از همه تعلقات دامن گير و رَستن از همه وابستگي هاي نارواي دنيايي به انجام نمي رسد.

برای این عید بزرگ مسلمین، اعمالی بیان شده که از آن جمله، اقامه نماز عید قربان است و چه زیباست شکوه همدلی و وحدت و یکپارچگی مسلمانان در اقامه این نماز.

در آیین باشکوه نماز عید قربان که در روز چهارشنبه (31مردادماه) با حضور مومنان خداجو در محل مسجد امام حسین (ع) شهر بیرجند  برگزار خواهد شد؛ مرد و زن، پیر و جوان و حتی کودکان و نوجوانان حضور خواهند داشت تا برای اقرار بندگی خود، بار دیگر شانه به شانه هم در برابر معبودشان، نماز به پای دارند و با شنیدن خطبه های نماز عید، به فیض هرچه بیشتر نائل آیند.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی به منظور بهره مندی عموم مخاطبین از خطبه های نماز عید قربان که توسط حجت الاسلام والمسلین سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه وامام جمعه بیرجند ایراد خواهد شد؛ این مراسم را ضبط و وعصر همان روز پخش خواهد کرد.

مدت زمان برنامه سخنرانی عید قربان  29 دقیقه است و روزچهارشنبه  مورخ 31/5/97 تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید شنونده  این برنامه ازشبکه استانی خراسان جنوبی باشید.

 

 

سال تولید: 1397