جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

سجاده سحر - نمایش محتوای صدا

 

 

سجاده سحر

تهیه کنند گی   سجاده سحر   را « فاطمه خسروی  » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : جمشید سورگی 

نویسنده  :فاطمه خسروی

 

نـماز یعنی خدمت و بندگی, فرمان برداری, سر فرود آوردن و تعظیم کردن به نشانه احترام. نماز، داروی نسیان و وسیله ذکر خداوند و رابـطه معنوی مخلوق با خالق است.  نماز علاوه بر اینکه عبادت پروردگار است موجب طراوت مکتب و احیای دین هم هست.

با توجه به جایگاه نماز و به ویژه نماز اول وقت در دین مبین اسلام و به منظور تعمیق، تقویت و ترویج فرهنگ دینی، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید و پخش ویژه برنامه «سجاده سحر» را در دستور کار خود قرار داده است.

«سجاده سحر» ویژه برنامه اذان صبح شبکه استانی صدای خراسان جنوبی است که تلاش می کند تا لحظات عرفانی و ملکوتی در هنگام اذان صبح برای مخاطبان فراهم نماید.

محور اصلی این برنامه که هر روز، حدود 15 دقیقه قبل از اذان صبح به افق بیرجند پخش می شود «پرداختن به موضوع اهمیت نماز و جایگاه نماز در دین مبین اسلام، تبیین آثار معنوی و اجتماعی نماز به ویژه توجه به اقامه نماز اول وقت و برپایی نماز صبح به جماعت» است .

مدت زمان برنامه 40دقیقه  است. مجری برنامه درخصوص مسائل اخلاقی و دینی از جمله نماز، مستحبات، احادیث و ... مطالبی را بیان می کند. در آغاز برنامه ذکر روز پخش می شود. قرائت قرآن قبل از اذان، پخش اذان و سپس اقامه نماز صبح پخش می شود. در فواصل برنامه از تواشیح و مدیحه سرایی نغمات آئینی استفاده می شود. از مساجدی که نماز جماعت صبح دارند و مسـاجد بین راهـی اطلاع رسانی می شود. در هر برنامه نیز ترتیل نیم جزء قرآن کریم توسط قاریان برجسته پخش می شود.

مدت زمان برنامه سجاده سحر40 دقیقه است و هر روز تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 3:50صبح  شنونده  این برنامه باشید.

 

سال تولید: 1397