جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

سجاده سحر - نمایش محتوای صدا

 

 

سجاده سحر

«فاطمه خسروی» تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد. سایر عوامل تولید نیز بدین شرح است:

گوینده: فرنود فولادی

نویسنده: فاطمه خسروی

صدابردار: هانیه پیرامی، سعیده اقبالی، سارا مختاری 

نـماز يعنى خدمت و بندگى, فرمان بردارى, سر فرود آوردن و تعظيم كردن به نشانه احترام. نماز، داروى نسيان و وسيله ذكر خداوند و رابـطه معنوى مخلوق با خالق است.  نماز علاوه بر اینکه عبادت پروردگار است موجب طراوت مكتب و احياي دين هم هست.

با توجه به جایگاه نماز و به ویژه نماز اول وقت در دین مبین اسلام و به منظور تعمیق، تقویت و ترویج فرهنگ دینی، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید و پخش ویژه برنامه «سجاده سحر» را در دستور کار خود قرار داده است.

«سجاده سحر» ویژه برنامه اذان صبح شبکه استانی صدای خراسان جنوبی است که تلاش می کند تا لحظات عرفانی و ملکوتی در هنگام اذان صبح برای مخاطبان فراهم نماید.

محور اصلی این برنامه که هر روز، حدود 15 دقیقه قبل از اذان صبح به افق بیرجند پخش می شود «پرداختن به موضوع اهمیت نماز و جایگاه نماز در دین مبین اسلام، تبیین آثار معنوی و اجتماعی نماز به ویژه توجه به اقامه نماز اول وقت و برپایی نماز صبح به جماعت» است .

مدت زمان برنامه یک ساعت است. مجری برنامه درخصوص مسائل اخلاقی و دینی از جمله نماز، مستحبات، احادیث و ... مطالبی را بیان می کند. در آغاز برنامه ذکر روز پخش می شود. قرائت قرآن قبل از اذان، پخش اذان و سپس اقامه نماز صبح پخش می شود. در فواصل برنامه از تواشیح و مدیحه سرایی نغمات آئینی استفاده می شود. از مساجدی که نماز جماعت صبح دارند و مسـاجد بین راهـی اطلاع رسانی می شود. در هر برنامه نیز ترتیل نیم جزء قرآن کریم توسط قاریان برجسته پخش می شود.

سال تولید: 1396