جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

سجاده سحر - نمایش محتوای صدا

 

 

سجاده سحر

Loading the player...
سجاده سحر

نماز فریضه ای است كه انسان را با آفريدگار جهان مربوط مي ‌سازد و در صورتيكه با شرايط صحيح انجام گيرد؛ دل را لبريز از عشق و محبت خدا مي‌‌كند. در پرتو نماز، انسان بهتر مي‌تواند خود را از گناهان و آلودگي‌ ها و نافرماني پروردگار حفظ كند، از همین روست که خداوند در آیه 238 سوره بقره تأكيد مي‌كند كه مسلمانان در به پا داشتن اين فريضه بزرگ كوشا باشند و آن را با خشوع و خضوع و توجه كامل بجا آورند.

با توجه به جایگاه نماز و به ویژه نماز اول وقت در دین مبین اسلام و به منظورتعمیق، تقویت و ترویج فرهنگ دینی، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید و پخش ویژه برنامه «سجاده سحر» را در دستور کار خود قرار داده است.

«سجاده سحر» ویژه برنامه اذان صبح شبکه استانی صدای خراسان جنوبی است که تلاش می کند تا لحظات عرفانی و ملکوتی در هنگام اذان صبح برای مخاطبان فراهم نماید.

محور اصلی این برنامه که هر روز، حدود 15 دقیقه قبل از اذان صبح به افق بیرجند پخش می شود «پرداختن به موضوع اهمیت نماز و جایگاه نماز در دین مبین اسلام، تبیین آثار معنوی و اجتماعی نماز به ویژه توجه به اقامه نماز اول وقت و برپایی نماز صبح به جماعت» است .

مدت زمان برنامه یک ساعت است. مجری برنامه درخصوص مسائل اخلاقی و دینی از جمله نماز، مستحبات، احادیث و ... مطالبی را بیان می کند. در آغاز برنامه ذکر روز پخش می شود. قرائت قرآن قبل از اذان، پخش اذان و سپس اقامه نماز صبح پخش می شود. در فواصل برنامه از تواشیح و مدیحه سرایی نغمات آئینی استفاده می شود. از مساجدی که نماز جماعت صبح دارند و مسـاجد بین راهـی اطلاع رسانی می شود. در هر برنامه نیز ترتیل نیم جزء قرآن کریم توسط قاریان برجسته پخش می شود.

تاریخ تولید: 1395

«فاطمه خسروی» تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد. سایر عوامل تولید نیز بدین شرح است:

گوینده: صادق غفرانی

نویسنده: زهرا امینی

صدابردار: هانیه پیرامی، ام البنین عنایتی، سارا مختاری