جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

سجاده سحر - نمایش محتوای صدا

 

 

سجاده سحر

Loading the player...
سجاده سحر

نماز به دليل ويژگي هاي خاص خود ، برترين عبادات نزد خدای متعال به شمار مي آيد و بی تردید انجام چنين عبادت ممتازي ، آثار بي شماري براي دين و دنياي فرد و جامعه دارد و ترك آن نيز پيامدهاي نامطلوبي به همراه خواهد داشت .

تعمیق ، تقویت و ترویج فرهنگ دینی و به ویژه فریضه نماز در جامعه از اقدماتی است که شبکه استانی صدای خراسان جنوبی بر آن همت گمارده و نمونه آن تولید ویژه برنامه ای با عنوان « سجاده سحر » است که هر روز صبح از این شبکه پخش می گردد .

« سجاده سحر » ویژه برنامه اذان صبح است که نمازگزاران با بهره گیری از فضای معنوی آن ، خود را برای اقامه نماز صبح آماده می کنند . این برنامه تلاش می کند تا لحظات عرفانی و ملکوتی در هنگام اذان صبح برای مخاطبان فراهم کرده و محور اصلی آن « پرداختن به موضوع اهمیت نماز و جایگاه نماز در دین مبین اسلام ، تبیین آثار معنوی و اجتماعی نماز به ویژه توجه به اقامه نماز اول وقت و برپایی نماز صبح به جماعت » است  .

متن برنامه درباره مسائل اخلاقی و دینی از جمله نماز ، مستحبات ، احادیث و ... است . در آغاز برنامه ذکر مربوط به هر روز پخش می شود . قرائت قرآن قبل از اذان متناسب با فضای صبحگاهی ، پخش اذان و سپس اقامه نماز صبح به امامت رهبر معظم انقلاب و ائمه جمعه استان پخش می شود . در فواصل برنامه از تواشیح و مدیحه سرایی نغمات آئینی استفاده می شود . از مساجدی که نماز جماعت صبح دارند و مسـاجد بین راهـی اطلاع رسانی می شود . هر روز نیز ترتیل نیم جزء قرآن کریم توسط قاریان برجسته پخش می شود .

مدت زمان این برنامه حدود یک ساعت است و زمان پخش آن هر روز ، حدود 15 دقیقه قبل از اذان صبح به افق بیرجند می باشد .

تاریخ تولید: 1394

« فاطمه خسروی » تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد . سایر عوامل تولید نیز بدین شرح است :

گوینده : باقر بارانی

نویسنده : زهرا امینی

صدابردار : نبی الله نبی پور ، مهدی امیرآبادیزاده ، محمدحسین برهانی .