سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

سبک زندگی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سبک زندگی

 

با توجه به هجمه‌های گوناگون فرهنگی که از سوی فرهنگ‌های مختلف به کشورمان صورت می‌گیرد ، حفظ سلامت معنوی و روانی افراد جامعه بر اساس تعالیم روحبخش اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لذا ارائه سبک صحیح زندگی می تواند کمک شایانی به این امر نماید . مؤلفه‌های سبک زندگی شامل سبک زندگی فردی ، خانوادگی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و ... است و از این‌رو مفهوم سبک زندگی بسیار عام است .

اگر چه رسانه های مختلف صوتی و تصویری و مکتوب ، از جمله عوامل مهم و تاثیر گذار در تغییر سبک زندگی جوامع به شمار می روند ؛ اما نقش و سهم رسانه ملی در تاثیرگذاری بر جامعه ، بی بدیل است چرا که از میزان قابل توجهی مخاطب و ضریب نفوذ و تاثیر گذاری بالا در جامعه برخوردار است . به ویژه این مسئولیت با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به موضوع سبک زندگی در سفر به استان خراسان شمالی ، سنگین تر نیز شده است.

سیمای خراسان جنوبی نیز به منظور تاثیرگذاری هر چه بیشتر بر جامعه هدف استان ، اقدام به طراحی ، تولید و پخش مجموعه ای با عنوان " سبک زندگی " نموده است که در آن با استفاده از ائمه جمعه شهرستانها و شهرهای استان ( که خود با بدنه جامعه و زندگی مردم ارتباطی تنگاتنگ دارند ) ، به بررسی سبک زندگی می پردازد .

مدت زمان این برنامه 10 دقیقه است و در ساعت 18 روزهای یکشنبه ، سه شنبه و پنجشنبه هر هفته پخش می شود . بازپخش هر برنامه نیز در ساعت 18 روز بعد پخش می شود .

برخی از موضوعاتی که این برنامه به آنها می پردازد عبارتند از :

- تفکر و ضرورت آن

- نگرش انسان به زندگی

- تدبیر وقت و زمان

- عبادت و تأثیر آن بر زندگی

- نماز و وجود آن در سایر ادیان

و ...

عوامل تولید برنامه عبارتند از :

- تهیه کننده و کارگردان : غلامرضا شاهانی

- تصویربردار : حسین شریفی نیا – حسن اکبری

- صدابردار : احسان جعفر زاده

- تدوینگر : احسان سماواتی

- نورپرداز : غلامرضا شاهانی