سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

سبزی‌های سفید پرخاصیتی که معجزه می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

سبزی‌های سفید پرخاصیتی که معجزه می‌کنند

سبزیجات سفیدی که حاوی مواد مغذی هستند و کم‌تر جدی گرفته می‌شوند.

دکتر ربابه شیخ‌الاسلام ، گفت : بررسی‌ها نشان می‌دهد که این سبزیجات سفید حاوی مواد مغذی گیاهی مفید هستند که کم‌تر جدی گرفته شده‌اند، ضمن اینکه مواد مغذی خیلی خوبی مثل ویتامین C، فیبر، پتاسیم و ویتامین D و کلسیم دارند.

وی افزود: از جمله این گیاهان می‌توان به سیب‌زمینی‌ها که اغلب به اشتباه به عنوان یک کربوهیدرات بدون کالری در نظر گرفته می‌شوند، اشاره کرد و همچنین یک سیب‌زمینی متوسط با 110 کالری، تقریبا نیمی از نیاز شما به ویتامین C را تأمین می‌کند و بیش از یک موز پتاسیم دارد.

دکتر شیخ‌الاسلام از دیگر سبزی‌های سفید مغذی گل کلم را نام برد و افزود: این سبزی حتی مقداری از نیاز روزانه بدن به کلسیم، ویتامین‌های B، منیزیم و پتاسیم را تأمین می‌کنند و مطالعات نشان داده که خانواده‌ کلم‌ها حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات مفید دیگری نیز هستند که می‌توانند بیماری‌های مزمن از جمله بعضی از سرطان‌ها را به خوبی التهاب‌های مزمن کنترل کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیاز نیز علاوه بر اینکه سرشار از ویتامین C، فیبر، اسید فولیک، کلسیم و آهن هستند نوعی فلاونوئید دارند که نقش مهی در محافظت از بدن در برابر بیماری‌هایی از قبیل آب مروارید، بیماری‌های قلبی- عروقی و بعضی سرطان‌ها ایفا می‌کند.

دکتر شیخ‌الاسلام در پایان از قارچ‌ها به عنوان سبزی سفید مفید نام برد و افزود: قارچ‌ها می‌توانند بیش از نیاز شما دارای ویتامین D باشند و همچنین سرشار از ویتامین‌های ریبوفلاوین و نیاسین می‌باشند که هر دو در افزایش عملکرد شناختی نقش دارند.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران