سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

سایه روشن - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سایه روشن

Loading the player...

 

تعلیم و تربیت، اساس نظام فکری اسلام است و از همین رو نخستین فرمان آخرین کتاب آسمانی، امر به خواندن است. جامعه ای سعادتمند است که به سلاح علم و ایمان مجهز باشد چرا که دین بدون علم، ملعبه دست منافقان زیرک و علم بدون دین، همواره در انحراف است.

حضرت امام خمینی(ره) نیز در هفتم دی ماه سال 1358 با فرمان تأسیس نهضت سوادآموزی، مردم را به قیام عمومی برای ریشه کن کردن مشکل بی سوادی فرا خوانده و فرمودند: «مایه بسى خجلت است که در کشورى که مهد علم و ادب بوده و در سایه اسلام زندگى مى‏کند که طلب علم را فریضه دانسته است، از نوشتن و خواندن محروم باشد.» و از آن پس سواد آموزی از یک حرکت محدود فرهنگی، به نهضتی فراگیر تبدیل شد و در شمار مقدس ترین آرمانهای انقلاب اسلامی در آمد.

بدون تردید بهره گیری از زبان هنر و به ویژه نمایش، راهکاری موثر در ترغیب افراد جامعه به کسب علم و دانش است. از همین رو شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی تولید مجموعه «سایه روشن» با موضوع «فرهنگ سازی سوادآموزی» را در دستور کار خود قرار داده است.

این مجموعه در شش قسمت 8 الی 16 دقیقه ای و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تولید می شود و هر قسمت موضوعی مستقل دارد.

انتخاب سوژه های جذاب و مبتنی بر موضوعات روز جامعه و استان، تنوع در لوکیشن و انتخاب مناسب بازیگران موجب تاثیرگذاری آثار بر جامعه هدف خواهد بود.

تولید این مجموعه به تازگی به پایان رسیده و پخش آن در آینده ای نزدیک از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) آغاز خواهد شد.

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی و کارگردانی این مجموعه را «داوود شیخ» برعهده دارد.

بازیگران این مجموعه «محمد کمیلی، راحله کافی، حمید علیپور، علی اصغر اکبری، محمود رزوینی، لیلا حیدری، محمد وفایی فرد، حسین اسداللهی، عبدالله اسماعیلی، مریم نقاش مود، امیررضا الوندی، محمد دستیگردی، علی شکیبا و محسن حسینی» هستند.

نویسنده فیلمنامه «محسن حسین زاده» و جلوه های ویژه رایانه ای «مرتضی معتمدی راد» و تدوینگر آن «سمیه ایوبی» است.

سایر عوامل این مجموعه نیز عبارتند از: تصویربردار: مرتضی معتمدی راد، صدابردار: احسان جعفرزاده، دستیار صدا و تصویر: امیر زارعی، منشی صحنه: سمانه عباسپور، سمیه ایوبی، دستیار تهیه: محمد عباسی شوکت آباد، طراح صحنه و لباس : داوود شیخ ، گریم : محمد عباسی، سمانه عباسپور.