رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

سالروز اقامه اولین نمازجمعه در کشور و کودتا در ترکیه محور سخنان ائمه جمعه استان - نمایش محتوای خبر

 

 

سالروز اقامه اولین نمازجمعه در کشور و کودتا در ترکیه محور سخنان ائمه جمعه استان

سالروز اقامه اولین نمازجمعه در کشور و کودتا در ترکیه محور سخنان ائمه جمعه استان

حجت الاسلام مهاجریان مقدم خطیب جمعه طبس به پنجم مرداد 58 سالروز اقامه اولین نمازجمعه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ایجاد شکاف اعتقادی بین مردم و نماز عبادی و سیاسی جمعه در کانون توجه دشمنان است نباید از شرکت  در این فریضه ی الهی غافل ماند.

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه نهبندان با اشاره به کودتا در ترکیه گفت: جمهوری اسلامی ایران با موضع درست در همان ابتدا این موضوع را محکوم کرد اما غربی ها مواضع دو پهلویی داشتند که نشان میدهد غربی ها و آمریکا قابل اعتماد نیستند و به حامیان خود هم رحم نمی کنند.

حجت الاسلام مرتضایی نیا امام جمعه حاجی آباد با محکوم کردن کشتار مسلمانان در کشمیر هند توسط دولت این کشور گفت: طرح دولت هند برای ترویج هندوییسم ومحدودیت مسلمانان عامل این درگیری شد و دولت هند باید از هرعملی که باعث تشدید اختلافات شود خودداری کند.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین رژیم آل سعود را عامل اصلی مسلمان کشی در منطقه دانست و گفت:این رژیم خائن به اسلام به دلیل ناکامی در دستیابی به خواسته های نامشروعش در یمن، بحرین،سوریه ،عراق و کشمیر دست به دامن منافقین کوردل شده است.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه اسدیه قوانین دست و پاگیر اداری را از بزرگترین موانع بر سر راه سرمایه گذاری دانست و گفت:این از مصداق های خودتحریمی است که با اقتصاد مقاومتی در تناقض است و مسئولان باید در این زمینه چاره اندیشی کنند.

حجت الاسلام سنجری خطیب جمعه سربیشه هم با اشاره به ششم مرداد روز کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای گفت: این آموزشها بهترین فرصت برای حرفه آموزی و ارتقای مهارتهای شغلی در جوانان است که آنان را برای ورود به بازار کار فراهم  می کند.

حجت الاسلام شهریاری امام جمعه موقت فردوس با اشاره به نامگذاری امروز به نام فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، گفت:قهرمان و پهلوان کسی است که متواضع باشد و بتواند بر نفس اماره خود پیروز شود و چه خوب است که ورزش‌های بومی نظیر ورزش پهلوانی در جامعه احیا شود.

حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان با اشاره به موضوع فیشهای نجومی گفت: گرفتن چنین حقوقهایی با انقلابی گری قابل جمع نیست و وظیفه دولت هم تغییر آیین نامه حقوق های مدیران است و قوه قضاییه هم باید برخورد قضایی محکمی با مفاسد اقتصادی نماید.

حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه نیز در خصوص تحولات استان و عزل بعضی از فرمانداران گفت: جابجایی فرمانداران حق استاندار است اما لازم بود به نظرات امامان جمعه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی  توجه می شد .

امامان جمعه آیسک، مود، ارسک و امام جمعه موقت آرین شهر با اشاره به امنیت درکشورایران گفتند: امروز ایران اسلامی به برکت خون شهیدان و سربازان گمنام امام زمان یکی از امن ترین کشورهاست واین درحالیست که اکثرکشورهای منطقه و جهان دچار ناامنی هستند.

خطیبان جمعه درح دیهوک خضری دشت بیاض زهان و امام جمعه موقت نیمبلوک با اشاره به اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر حضور پر شور در این فریضه  ی الهی که وحدت بین مسلمین را افزایش می دهد تاکید کردند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی