سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

زیبایی و دیگر هیچ - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

زیبایی و دیگر هیچ

Loading the player...

واقعه عظیم عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان حادثه‌ای بی‌نظیر در تاریخ ثبت و ضبط شده است. عاشورا صف‌بندی جمع محدود اما خدایی، مصمم و با بصیرت حسینی(ع) در برابر کثیری از انسان‌های غافل، دنیاطلب و بی‌بصیرت است. صف حق به امامت و ولایت حسین(ع) برای اصلاح دین پیامبر(ص)، اقامه امر به معروف و نهی از منکر تشکیل و بر سر این اعتقاد تمام هستی خویش را برای خدا تقدیم کردند و صف باطل به دوزخیان تاریخ پیوستند و تا قیامت مورد لعن و نفرین حق‌طلبان و آزادگان خواهند بود.

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی با هدف تبیین واقعه و پیام های عبرت آموز عاشورا، ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و نمایش فرهنگ صحیح عزاداری بر امام حسین (ع) ویژه برنامه ای با عنوان «زیبایی و دیگر هیچ» را در دستور کار تولید قرار داده و قرار است در ایام محرم (10 لغایت 22 مهرماه) به صورت زنده و مستقیم پخش شود.

مدت زمان برنامه 45 دقیقه است. در بخش زنده با حضور مجری، مهمانانی از اقشار مختلف و حضور یک کارشناس مسلط به مسائل تاریخی و مذهبی، موضوع برنامه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. موضوعات برنامه عبارتند از: زمینه های اعتقادی (همچون: امام شناسی، ولایت پذیری، امر به معروف و نهی از منکر، اهمیت ویژه به نماز، یقین و اعتقاد به خدا و...) و زمینه های فرهنگی و اجتماعی(همچون: رفاه طلبی، بدعت و انحراف، انحراف از مسیر ولایت، ظلم پذیری، ضعف بصیرت دینی و اعتقادی).

در هر برنامه یک حدیث پیرامون محرم و قیام عاشورا پخش می شود.

با شعرا، مداحان، پیر غلامان و تعزیه خوانان مصاحبه خواهد شد و برنامه هایی مرتبط با محرم نیز اجرا خواهند کرد.

بخش گزارشی برنامه نیز به موضوعات متناسب با محرم در قالبی جذاب خواهد پرداخت. موضوعاتی همچون تهیه گزارش از پشت صحنه فعالیت هیآت و مساجد در ایام محرم و ... .

در صورت امکان در برنامه های هفتم لغایت دهم محرم از حضور مداحان اهل بیت (ع) در برنامه استفاده خواهد شد. در تعدادی از برنامه ها نیز در صورت امکان از شعرای آیینی استان استفاده خواهد شد.

در هر برنامه وله های مناسبتی همراه با موسیقی و تصاویر و سرودهای عاشورایی و محرمی نیز پخش می شود.

ویژه برنامه «زیبایی و دیگر هیچ» به تعداد 10 برنامه تولید و در ساعت 21:35 روزهای شنبه تا چهارشنبه، به صورت زنده و مستقیم تقدیم شما هم استانی های عزیز خواهد شد.

سال تولید: 1395

تهیه کنندگی و کارگردانی ویژه برنامه «زیبایی و دیگر هیچ» را «سیدحسین خدادادیان حسینی» بر عهده دارد و دیگر عوامل تولید و پخش این برنامه عبارتند از:

مجری: علیرضا کوچی

نویسندگان: علیرضا کوچی، سیدحسین خدادادیان حسینی

کارگردان تلویزیونی: امین کاشرفی، سید علی اصغر طهماسبی

تصویربرداران: سعید رضایی، حسن اکبری، مهدی مودی، حسین شریفی نیا، حسین امیرآبادی، محمد بهشتی

صدابردار: احسان جعفرزاده، امیر زارعی

تدوینگر: وجیهه نخعی نژاد

دستیار صدا و تصویر: محمد نخعی، محمد ضیائی

دستیار تهیه کننده: سعید رضایی، حسن اکبریجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
السلام عیک یا ابا عبدالله a ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۱۴:۴۳
فرا رسیدن ماه محرم، ماه حزن و اندوه اهل بیت را به... مهدیزاده ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۱۴:۴۰

a
السلام عیک یا ابا عبدالله
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۱۴:۴۳
مهدیزاده
فرا رسیدن ماه محرم، ماه حزن و اندوه اهل بیت را به ارادتمندان و علاقمندان اهل بیت به ویژه عزاداران حسیتی تسلیت عرض می کنم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۱۴:۴۰