رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

زيارتنامه اربعين - نمایش محتوای صدا

 

 

زيارتنامه اربعين

Loading the player...
زيارتنامه اربعين

20 صفر ، اربعین حسینی ، روزی است که کاروان ‌اسرای کربلا ، از شام به مدینه مراجعت کردند و جابر بن عبدالله انصاری‌ نیز از مدینه به کربلا رسید و به عنوان نخستین زائر ، مزار مطهر امام حسین (ع‌) را زیارت‌ نمود . در این روز خواندن زیارت اربعین مستحب است و از امام حسن عسکری (ع‌) روایت ‌شده که فرمود : علامات مؤمن پنج چیز است : خواندن 51 رکعت نماز در شبانه‌روز ( نمازهای واجب و نافله و نماز و شب ) ، به دست کردن انگشتری در دست راست ‌، برآمدن پیشانی از سجده‌ و بلند خواندن بسم الله الرحمن‌الرحیم در نماز .

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی به منظور تبیین و تحلیل واقعه عاشورا و بزرگداشت اربعین حسینی ، اقدام به پخش زنده مراسم روز اربعین از محل حرم مطهر امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس خواهد کرد . این مراسم شامل پخش سخنرانی و قرائت زیارتنامه اربعین است . گوشه هایی از مراسم عزاداری ، مداحی و نوحه خوانی که با حضور دسته ها و هیآت عزاداری در محل حرم مطهر امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) برگزار می شود نیز پخش خواهد شد .

قبل از شروع برنامه نیز یک نفر گزارشگر در سطح شهر بیرجند حضور داشته و به صورت زنده از حال و هوای مردم ، عزاداری های آن ها و عشق و ارادت نسبت به سرور و سالار شهیدان ، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گزارش خواهد داد .

مدت زمان ویژه برنامه «  زيارتنامه اربعين » یک ساعت و 30 دقیقه خواهد بود که در ساعت 09:40 روز اربعین حسینی ( شنبه ، 22 آذر ماه ) از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) پخش خواهد شد .

تاریخ تولید: 1393

صدابردار و تهیه کننده : مهدی امیرآبادیزاده

گوینده : فرنود فولای