رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا از دستاوردهای کنگره ملی شهدا - نمایش محتوای خبر

 

 

زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا از دستاوردهای کنگره ملی شهدا

زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا، تقویت روحیه برادری و دوستی و وحدت از مهمترین دستاوردهای کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی خواهد بود

زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا، تقویت روحیه برادری و دوستی و وحدت از مهمترین دستاوردهای کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی خواهد بود.

 رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور در نشست ستاد اجرایی کنگره ملی 2 هزار شهید این استان  گفتباید از فرصت برگزاری کنگره ملی شهدا برای آشنایی نسل جوان با ارزشهای دفاع مقدس به نحو احسن بهره برد.

سردار حق طلب افزود: همچنین برگزاری کنگره ملی شهدا فرصتی برای رسانه ملی و صدا و سیمای خراسان جنوبی در  شناساندن این استان به هموطنان در شبکه های مختلف سراسری است که باید از آن استفاده شود.

وی گفت: کتب در دست انتشار از شهیدان و سرداران شهید در خراسان جنوبی می تواند گنجینه ای افتخار آمیز و یادگاری جاویدان باشد.

استاندار خراسان جنوبی هم گفت: باید برای برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی که مهر امسال برگزار می شود نهایت آمادگی را داشته باشیم و این برنامه ها می تواند در انتقال ایثار و از خود گذشتگی شهیدان به نسل جوان اثرگذار باشد.

مروج الشریعه افزود: برای برگزاری هر چه بهتر این کنگره همکاری آموزش و پرورش، دانشگاه ها، هنرمندان، ورزش و جوانان و حوزه های هنری، فضای مجازی و مشارکت آحاد مردم را می طلبیم.

آینه دار، مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی هم با اشاره به فعالیت های کمیته رسانه کنگره ملی 2 هزار شهید استان گفت: 4 فیلم از زندگی نامه سرداران شهید و 10 نشست تخصصی با حوزه هنری، تولید برنامه های مختلف و گزارش خبری از شهیدان از چندی پیش در استان آغاز شده است.

سردار قاسمی، فرمانده سپاه انصارالرضای استان هم گفت: نمایشگاه حراء تا حرم ویژه کنگره ملی 2 هزار شهید استان برگزار می شود که تاکنون عملیات اجرایی آن 50 درصد پیشرفت دارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی