سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

رژه نیرو‌های مسلح امسال برگزار نمی‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

رژه نیرو‌های مسلح امسال برگزار نمی‌شود

امیر محمودی در نشست خبری با بیان اینکه مسئولیت میزبانی هفته دفاع مقدس امسال برعهده‌ ارتش جمهوری اسلامی است گفت : امسال به علت شیوع ویروس کرونا و عدم ایجاد تجمع برای حفظ سلامت مردم و کارکنان رژه نیرو‌های مسلح را نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ عنوان برنامه در دستور کار آجا در هفته دفاع مقدس قرار دارد افزود : دیدار با نماینده ، ولی فقیه در استان ، دیدار با خانواده شهدا ، ایثارگران و جانبازان ، مراسم شب شعر ، برگزاری نمایشگاه ، برگزاری مسابقات تیراندازی و حضور در برنامه‌های صداوسیما از جمله برنامه‌های ارتش در این هفته خواهد بود.

فرمانده ارشد نظامی آجا در استان از اعزام تیم‌های پزشکی و خدماتی ارتش در این هفته دفاع به برخی از روستا‌های محروم منطقه خبر داد و گفت : دو تیپ مرزی ۱۷۷ تربت حیدریه و ۲۵۸ نهبندان - بیرجند به مناطق مرزی اعزام و خدمات اولیه بهداشتی ، ویزیت رایگان و توزیع بسته‌های بهداشتی خواهند کرد.

امیر محمودی افزود : ارتش جمهوری اسلامی ایران در خراسان جنوبی در دوران ۸ سال دفاع مقدس ۳۶۷ شهید ، ۱۰۰ آزاده و ۵۱۰ ایثارگر و جانباز تقدیم این نظام مقدس کرده است.

وی به خدمات ارتش در بحث شیوع ویروس کرونا نیز اشاره کرد و گفت: ضدعفونی ۱۸ هزار خودرو و تب سنجی ۵۴ هزار نفر از سرنشینان آن‌ها، تولید ماسک سه لایه استاندارد در کارگاه‌های تولیدی و مشارکت در رزمایش کمک‌های مومنانه بویژه در روستا‌های مرزی از جمله اقدامات انجام شده است.

 

فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان همچنین از آمادگی ارتش خراسان جنوبی در ۵۵۰ کیلومتر مرز در دو سطح دفاعی و امنیتی خبر داد و افزود: تیپ ۱۷۷ تربت حیدریه و ۲۵۸ بیرجند-نهبندان به صورت شبانه روزی در مرز مستقر هستند.

 

امیر محمودی خراسان جنوبی را یکی از امن‌ترین مناطق کشور عنوان کرد و گفت: وجود فرهنگ و طایفه‌های بی تنش استان یکی از دلایل این امنیت بالا است.