جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

رو در روی سربازان ایرانی صدام - نمایش محتوای خبر

 

 

رو در روی سربازان ایرانی صدام

شهید صفرعلی رضایی تنها شهید عملیات مرصاد در خراسان جنوبی است که در 6 مرداد 67 در منطقه اسلام آباد غرب به درجه رفیع شهادت نائل شد

شهید صفرعلی رضایی تنها شهید عملیات مرصاد در خراسان جنوبی است که در 6 مرداد 67 در منطقه اسلام آباد غرب به درجه رفیع شهادت نائل شد .

18 سال قبل از انقلاب اسلامی به دنیا آمد؛ در روستای نوگیدر بیرجند. در نوگیدر و بیرجند درس خواند، در نقده سربازی اش را گذراند و با شروع جنگ به عضویت سپاه در آمد. در عملیاتهای والفجر مقدماتی، والفجر یک، والفجر 9 و کربلای پنج شرکت داشت. قسمتش این بود که در رویارویی با سربازان عراقی صدام سالم بماند و شهادت، در رویارویی با سربازان ایرانی صدام نصیبش شود.

سال 1367 پس از پذیرش قطعنامه پایان جنگ از طرف ایران، هنگامی که منافقین (که نامشان را مجاهدین خلق ایران گذاشته بودند) با پشتیبانی صدام، دیکتاتور وقت عراق به ایران حمله کردند، با دستور امام یک بار دیگر راهی جبهه های غرب ایران شد.

«قبل از عملیّات مرصاد، وقتی شهید رضایی را دیدم، دست در گردن من انداخت و با گریه گفت : باید آماده شویم که پیام امام را لبّیک بگوییم . دشمن باز به کارهایی دست زده که دل امام به درد آماده است امام پیام داده که نیروها هرچه سریعتر در جبهه ها حضور پیدا کنند . گفتم : ما که تازه از جبهه برگشته ایم. شهید جواب داد : پیام، پیام امام است . من و شما هم به عنوان یک بسیجی باید پیام امام را لبّیک بگوییم . من وقتی او را اینگونه دیدم ، اشک از چشمانم جاری شد . گفتم : من آماده ام . هر وقت شما بروید، من هم می آیم».

این روایت حمید سیرتی از همرزمان شهید است از آخرین سفر شهید صفرعلی رضایی به جبهه.

عملیات مرصاد پاسخی بود به تجاوز سربازان ایرانی صدام که فکر می کردند پذیرش قطعنامه پایان جنگ نشانه ضعف ملت ایران است. رجبی ها نام تجاوزشان به کشور خودشان را عملیات فروغ جاویدان گذاشته بودند. تجاوزی که پاسخ مردانه شهید صفرعلی رضایی و همرزمانش منافقان ایرانی هم پیمان صدام را پشیمان کرد. صفرعلی رضایی در عملیات مرصاد معاون گردان امام علی لشکر ویژه شهدا بود.

«در عملیّات مرصاد گفتند که آقای رضایی برای شناسایی رفته اند. منتظر ماندیم امّا برنگشتند. حرکت کردیم . چند قدمی که رفتیم، متوجّه شدیم یکی ما را صدا می زند . وقتی جلو رفتیم، دیدیم آقای رضایی مجروح شده است . در آن لحظات آخر با همة ما خداحافظی کردو گفت: من به آرزوی خودم رسیدم . شما هم از خدا بخواهید که مرا بیامرزد. امام را تنها نگذارید . انقلاب را رها نکنید . من که رفتم امّا شما راه را ادامه دهید . کاری نکنید که دل امام را به درد آورید

صدام مدتهاست به سزای اعمالش رسیده. نوبت سربازان ایرانی او هم که دست در دست آمریکا مشغول فعالیت علیه مردم کشور خودشان هستند، خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی