رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

رونق معادن و واحدهای فرآوری سنگ با افزایش کاربرد شهری - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

رونق معادن و واحدهای فرآوری سنگ با افزایش کاربرد شهری

استاندار خراسان جنوبی گفت: باید با استفاده بیشتر از سنگهای معدنی در زیباسازی شهرها، واحدهای فرآوری سنگ و معادن را رونق بخشیم

استاندار خراسان جنوبی گفت: باید با استفاده بیشتر از سنگهای معدنی در زیباسازی شهرها، واحدهای فرآوری سنگ و معادن را رونق بخشیم.

محمد مهدی مروج الشریعه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان در نهبندان گفت: زمانی که خودمان معدن داریم، می توانیم سنگهای آن را برای معابر و جدول ها استفاده کنیم و در این خصوص استانداری از شهرداریها حمایت مالی می کند تا با تقویت این ظرفیت و توان داخلی، فرصت های شغلی جدید ایجاد شود.
وی همچنین با تاکید بر ایجاد زیرساختهای سرمایه گذاری از جمله برق و گاز در شهرستان نهبندان گفت: جذب سرمایه گذار،ت وسعه اقتصادی و امنیت را در همه ی ابعاد طلب می کند و تمام مشوقها باید برای سرمایه گذاران فراهم شود.
استاندار خراسان جنوبی همچنین خواستار بازنگری در طرح توسعه نهبندان با پیگیری نماینده مردم این شهرستان در مجلس شد.
آرین رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم در این نشست با بیان اینکه تا پایان سال 95، 41 واحد تولیدی در خراسان جنوبی توسط بانکها تملک شد گفت: از این واحدها 3 واحد احیاء شد و 3 واحد دیگر در دست اقدام است.
افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی به مشکلات مردم شهرستان نهبندان در بخشهای آبرسانی، معادن، کشاورزی پرداخت و بر عزم جدی مسئولان برای رفع آن تاکید کرد.
نظافت فرماندار نهبندان هم با ارائه گزارشی از فعالیتهای دولت در این شهرستان، تسریع روند اجرایی شدن باند دوم محور نهبندان - شوسف - بیرجند را خواستار شد.
استاندار خراسان جنوبی همچنین در جمع مردم نهبندان در مسجد امام حسین (ع) این شهر حاضر شد و سخنرانی کرد و گفت: مدیران بانکی باید شرایط را درک و پابه پای سرمایه گذار حرکت کنند و اگر نمی توانند، در استان دیگری مشغول کار شوند.
مروج الشریعه با تاکید بر مشارکت مردم در توسعه منطقه افزود: انبوهی از سرمایه های مردم استان، از این استان خارج می شود که برای این مهم باید تدبیر کرد و مردم باید به رونق خراسان جنوبی کمک کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.