سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

روز نو ، نوروز 2 ( ویژه ایام نوروز ) : - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

روز نو ، نوروز 2 ( ویژه ایام نوروز ) :

 

تعطیلات نوروز و ایام عید فرصتی است مغتنم برای جمع شدن خانواده ها دور هم و به جای آوردن رسم دیرینه صلح رحم و دید و بازدیدهای نوروزی و البته در این میان تلویزیون هم گرمابخش محفل خانواده هاست و به همین دلیل هم در این ایام ، برنامه هایی ویژه تدارک دیده می شود .

سیمای استانی خراسان جنوبی ( خاوران ) نیز برای این لحظات ایام ویژه ای برنامه ای به مدت 10 شب پیش بینی کرده که از روز اول تا دهم فروردین ماه پخش خواهد شد .

این برنامه با " محوریت قراردادن امید ، نشاط و شادی " هر شب ، راس ساعت 21 مهمانان خانه های هم استانی هاست و به مدت 50 دقیقه و به صورت زنده پخش می شود .

در بخش استودیویی ( زنده ) برنامه ، علاوه بر مجری اصلی برنامه ، هر شب یک مجری مهمان از یکی از شهرستان های استان حضور پیدا می کند و اطلاعاتی پیرامون آن شهرستان همچون مناطق گردشگری ، سوغات ، صنایع دستی ، آداب رسوم ویژه ایام نوروز و ... را به مخاطبین ارائه می دهد . برای تکمیل صحبت های وی سوغات و برخی صنایع دستی خاص آن شهرستان در استودیو قرار خواهد گرفت .

مجری دوم برنامه نیز پیامک های دریافتی مخاطبین را قرائت خواهد کرد و مطالب کاربردی مرتبط با نیازهای روزمره ایام نوروز همچون توصیه های پزشکی در خصوص مصرف آجیل و شیرینی ، نکاتی برای داشتن یک سفر خوب و بی

خطر و .... را بیان می کند .

علاوه بر این هر شب یک مهمان ویژه هم در برنامه حضور خواهد داشت و با اعضاء ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان همچون : هواشناسی ، پلیس راه ، هلال احمر ، اورژانس و ... نیز ارتباط برقرار خواهد شد .

در لابلای گفتگو  با مهمانان ، آیتم های متنوعی پخش خواهد شد که بدین شرح است :

- نخستین سخن : این بخش با انتخاب اشعار و ضرب المثل هایی مرتبط با موضوع برنامه ، بخش ابتدایی برنامه خواهد بود .

- پخش نماهنگ هایی با استفاده از فیلم یا عکس و با استفاده از موسیقی های شاد نوروزی .

- تهیه گزارش از مسافران و ستادها و اکیپ های مستقر در جاده ها و شهرها .

- تصویر روز : رویدادهای خاص و ویژه استان در ایام نوروز در قالب این بخش منعکس خواهد شد .

- ظرفیت های اقتصادی استان : در این آیتم به معرفی یک ظرفیت اقتصادی و یا معرفی طرح های منجر به تولید با استفاده پرداخته خواهد شد .

- طبیعت استان : در این آیتم به معرفی طبیعت و جاذبه های گردشگری استان از زبان یک توریست به عنوان راوی و یا با استفاده از هیأت های ورزشی همچون کوهنوردی و یا کویر نوردی ، اتومبیل رانی ، دوچرخه سواری و ... پرداخته می شود .

- نیایش : در پایان هر برنامه با توجه به موضوع برنامه و به عنوان جایگزین تیتراژ پایان ، نیایشی کوتاه با استفاده از تصاویر مرتبط تولید می گردد .

- حکایات : پخش حکایات نوروزی در قالب نقاشی و نریشن .

- آیتم های کارشناس ادبی ، فرهنگ عامه و آداب و رسوم

- استقبال از بهار : معرفی المان های نوروزی سطح شهر بیرجند

موضوع برنامه از تاریخ 01/01/93 لغایت 05/01/93  " اهمیت و آثار صله رحم و اهمیت و آداب سفر " خواهد بود . از تاریخ  06/01/93 لغایت 10/01/93 نیز به موضوع " تدبیر وقت و زمان " و " نیکی و خوش خلقی" پرداخته خواهد شد .

 

عوامل برنامه عبارتند از :

تهیه کنندگان : علیرضا هاشمی مقدم ، غلامرضا شاهانی

دستیار تهیه : سعید رضایی/ مجید محتشمی

مجری (1) : سیده سارا موسوی

مجری (2) : فرشته شکوهیان/ مرسل مالکی

نویسنده : سیده سارا موسوی

کارگردان تلویزیونی : امید واحدی فر

تصویربرداران : محمد بهشتی ، امین زراعتکار ، محمد مهربان ، احمد نیک فرجام

صدابردار : احسان جعفرزاده ، ام البنین عنایتی

تدوینگر : طاهره نوکی