سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

بازگشت به صفحه کامل

روز نو ، نوروز ( ویژه تحویل سال )

روز نو ، نوروز ( ویژه تحویل سال )


 

لحظه تحویل سال از جمله لحظات و ساعاتی است که همه اعضای خانواده دور هم جمع می شوند . معمولا در این لحظات عرفانی که همراه با تکاپو ، امید ، شادی و اشتیاق خاصی است ؛ مخاطبین برای رسیدن ثانیه به ثانیه ، مخاطب برنامه های سیما هستند .

سیمای استانی خراسان جنوبی نیز برای این لحظات عرفانی ویژه ای برنامه ای به مدت 3 ساعت پیش بینی کرده که به صورت زنده از ساعت 18:30 پخش خواهد شد .

این برنامه با " محوریت قراردادن امید ، نشاط و شادی "  ، به موضوع " توجه به اهمیت تغییر و تحول در رفتار و زندگی " می پردازد .

در بخش زنده برنامه مهمانان مختلفی حضور خواهند داشت که در زمان های کوتاه در استودیو حضور داشته و با مجری گفتگو می کنند . از جمله مهمانان حاضر در استودیو می توان به : حضور 4 الی 5 نفر از نخبگان علمی ، ورزشی ، قرآنی و ... در سال 1392 ، یک شاعر از شهرستان خوسف ، یک شاعر طنز ، دعوت از صاحبان مشاغلی که در لحظه تحویل سال مشغول به فعالیت می باشند ، دعوت از یک 1 یا 2 گروه موسیقی برای اجرای زنده ، دعوت از جناب سرهنگ حسینی برای ارائه توصیه هایی به مسافران نوروزی ، آقایان ابوالفضل نخعی و بهزاد امیرآبادی زاده ( بازیگران نمایش های طنز شبکه نسیم ) ، یک نفر نقاش و خطاط و گفتگو با آنان در حین کار و ... اشاره کرد .

همچنین حجت الاسلام حسینی ( امام جمعه محترم خوسف ) نیز با حضور در بخش زنده برنامه موضوع برنامه را تشریح کرده و دعای لحظه تحویل سال را قرائت خواهند کرد . 

به منظور ایجاد فضای معنوی و عرفانی هر چه بیشتر ، در طول برنامه و به ویژه در لحظات نزدیک به تحویل سال ، تصاویر حرم امام رضا (ع) پخش زنده خواهد شد .

در لابلای گفتگو  با مهمانان ، آیتم های متنوعی نیز پخش خواهد شد که بدین شرح است :

- گزارش مردمی : با موضوع تبریک سال نو از زبان مردم نقاط مختلف استان

- گزارش : تهیه گزارش از مغازه ها و فروشنده های ماهی و سفره های هفت سین و خرید مردم .

- گزارش مردمی : با محتوای اینکه برای لحظه تحویل سال چه برنامه ای دارند . این گزارش در مکان های مختلف همچون مزار شهدا ، بازار و ... تهیه می گردد .

- گزارش از اکیپ های نوروزی : مشاغلی که در لحظه تحویل سال در محل کار خود حضور دارند .

- پخش پشت صحنه و قسمتی از بازی های آقایان ابوالفضل نخعی و بهزاد امیرآبادی زاده

- آیتم های طنز نمایشی .

- دوربین مخفی  و .... .

لازم به ذکر است پیام نوروزی مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور همزمان با شبکه های سراسری در برنامه پخش خواهد شد .

در پایان برنامه نیز پیام نوروزی استاندار محترم و  امام جمعه محترم شهرستان بیرجند ( حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی ) پخش خواهد شد .

عوامل برنامه عبارتند از :

تهیه کنندگان : علیرضا هاشمی مقدم ، غلامرضا شاهانی

کارگردان تلویزیونی : امید واحدی فر

دستیار تهیه : سعید رضایی

مجری : سیده سارا موسوی

نویسنده : سیده سارا موسوی

تصویربرداران : محمد بهشتی ، امین زراعتکار ، محمد مهربان

صدابردار : احسان جعفرزاده ، رضا محمددوست

تدوینگر : طاهره نوکی