جهش تولید | جمعه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

روایت 57 - نمایش محتوای دهه فجر

 

 

روایت 57

 

بی تردید انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ، یکی از رویداد‌‌های تاریخ ملت بزرگ ایران است که ثبت کلیه‌ی موارد آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا همگان و به ویژه نسلی که از نزدیک آن را درک نکرده اند ؛ به شناخت و درک درستی از آن دست یابند .

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی به منظور ثبت و ضبط خاطرات راویان انقلاب در بیرجند اقدام به تولید مستندی رادیویی با عنوان « روایت 57 » نموده که این مستند در 5 قسمت 30 دقیقه ای ، در طبقه الف و در ساختار نمایشی تولید می شود .

این مستند کاملا گزارش محور و فاقد گوینده است . گزارشگر توضیحاتی در خصوص انقلاب اسلامی و فعالیت های مردم استان در سال 1357 برای به ثمر نشستن نهال انقلاب می دهد . سپس به سراغ راویان انقلاب در استان می رود . این راویان اکنون پس از 36 سال ، هر کدام دارای شغل خاصی هستند ؛ اعم از خبرنگار ، روزنامه نگار ، کتاب فروش و ... .گزارشگر برنامه با آنها به گفتگو می پردازد و هر کدام از آن ها به بیان خاطرات خود از قیام مردمی در بیرجند می پردازند . سپس گزارشگر به همراه آنها به مکان های وقوع حوادث در بیرجند اعم از میادین و خیابان ها می رود و از نزدیک با حوادث انقلاب آشنا می شود . در بخش هایی از برنامه برش هایی از برنامه های رادیویی و تلویزیونی به صورت آرشیوی استفاده می شود که این برنامه ها در اوایل انقلاب ضبط شده اند . به فراخور برنامه سرودهای حماسی و انقلابی و موسیقی های حماسی و ملی بیکلام پخش می شود .

اولین قسمت از مستند روایت 57 در ساعت 12:30 روز چهارشنبه 22 بهمن ماه 1393 از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) پخش خواهد شد .

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده و گزارشگر این مستند « مسعود خسروی » است .

تاریخ تولید: 1393