جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

روایت انقلاب - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

روایت انقلاب

Loading the player...

تهیه کنندگی مستند «روایت انقلاب» را «محمد عبداللهی» بر عهده دارد و سایر عوامل تولید بدین شرح است:

کارگردان: سعید بیجاری

تصویربردار: محمد مهربان، امین زارعتکار

صدابردار:  سعید بیجاری، محیا عبداللهی

نورپرداز: وحید بیجاری

تدوینگر: حسین امیرآبادیزاده، عبدالله اسماعیلی، مرضیه عبداللهی

نویسنده: محمد عبداللهی

ثبت و ضبط رویدادهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، به منظور حفظ و حراست و انتقال آن به نسل های بعدی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این میان استفاده از ساختار مستند تلویزیونی، یکی از شیوه های فاخر انجام این مهم است.

در همین راستا شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی به منظور «ثبت و ضبط روایت رخدادهای انقلاب در استان خراسان جنوبی» اقدام به تولید مستندی تلویزیونی با عنوان «روایت انقلاب» نموده است.

این اثر در ساختار «مستند گزارشی» تولید و به «روایت رخدادهای انقلاب در استان خراسان جنوبی» می پردازد؛ به نحوی که موضوعاتی همچون: نقش روحانیت در پیروزی انقلاب، نقش مساجد در انقلاب، نقش وحدت و همدلی مردم در پیروزی انقلاب و ... انتخاب شده و سپس هر محور، موضوع یک قسمت از برنامه قرار گرفته و پیرامون آن با راویان مختلف در شهرستان های استان مصاحبه شود.

بخشی از خاطرات راویان مختلف در شهرستان های استان نیز به صورت نریشن مطرح می شود. از تصاویر انقلاب در استان و نیز موسیقی های خاطره انگیز انقلاب در این مستند استفاده می شود. شهدای انقلاب در استان نیز در این اثر معرفی خواهند شد.

لازم به ذکر است پایه و اساس تولید مستند«روایت انقلاب» ، پژوهشی است که در آن خاطرات راویان مختلف در شهرستانهای استان خراسان جنوبی گردآوری و تدوین شده است.

مستند «روایت انقلاب» به تعداد 8 برنامه 25 دقیقه ای تولید و از 12 بهمن ماه از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی پخش خواهد شد. شما هم استانی های عزیز می توانید در ایام الله دهه فجر راس ساعت 20:30 بیننده این برنامه باشید. تکرار این مستند نیز در ساعت 12:25 روز بعد پخش خواهد شد.

سال تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
مردم كه بدنه اصلي انقلاب را تشكيل مي‌دهند بايد... حسین ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۰:۴۷

حسین
مردم كه بدنه اصلي انقلاب را تشكيل مي‌دهند بايد همواره حامي و پشتيبان انقلاب و مسئولين خود باشند و مشاركت مردمي در عرصه هاي مورد نياز انقلاب را فراموش نكنند.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۰:۴۷