رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

رواج بی حجابی و بدحجابی هدف امروز دشمن - نمایش محتوای خبر

 

 

رواج بی حجابی و بدحجابی هدف امروز دشمن

رواج بی حجابی و بدحجابی هدف امروز دشمن است.

حجت الاسلام دلدار امام جمعه موقت بیرجند بااشاره به 17 دی ماه سالروز توطئه استعماری کشف حجاب توسط رضاشاه گفت: 61 موسسه با سرمایه ای دو برابر کل بودجه کشور ایران که از سوی استعمارگران به ویژه آمریکا حمایت می شوند تلاش می کنند با رواج بی حجابی و از بین بردن هویت جوان مسلمان بر کشورمان مسلط شوند و سیاست و فرهنگ ایران را به دست گیرند.

حجت الاسلام دلدار افزود: جنگ امروز جنگ فرهنگ هاست و دشمن با استفاده از شبکه های اجتماعی و ماهواره تلاش میکند در فرهنگ ایرانی اسلامی رخنه ایجاد کند که باید جوانان ایران اسلامی هوشیار باشند و توطئه های دشمن را خنثی کنند.

وی بااشاره به افزایش طلاق های عاطفی و اجتماعی و بسیاری ناهنجاری های دیگر در جامعه گفت: حجاب گوهری است که اگر در جامعه حفظ شود امنیت روانی جامعه و خانواده حفظ و باعث تحکیم بنیان خانواده خواهد شد.

امام جمعه موقت بیرجند حیا و حجاب و پاکدامنی را عامل رستگاری جامعه دانست و افزود: باید الگوی زنان و دختران جامعه حضرت فاطمه معصومه (س) باشد.

حجت الاسلام دلدار به سالروز شهادت دانشمند هسته ای، شهید احمدی روشن نیز اشاره کرد و گفت: در شرایط سختی که ذخیره اورانیوم 20 درصد کشور در حال اتمام بود و تامین اورانیوم از خارج نیز امکان پذیر نبود این دانشمند بسیجی با همت و تلاش و همکاری دانشجویان نخبه توانست این اورانیوم را در کشور تولید و دشمنان را حیرت زده کند.

وی بر توجه جدی مسئولان به نخبگان تاکید کرد و گفت: توسعه اقتصادی کشور جز با توجه به نخبگان کشور میسر نیست.

امام جمعه موقت بیرجند در بخش دیگری از سخنانش به قیام تاثیر گذار 19 دی ماه مردم قم اشاره کرد و افزود: مردم بابصیرت قم در یک موقعیت حساس کشور با پیروی از رهبری و روحانیت جرقه به وجود آمدن انقلاب اسلامی را ایجاد کردند.

حجت الاسلام دلدار رعایت احترام به حقوق دیگران را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: در جامعه ای که از نظر سیاسی و اجتماعی حق مردم و مسئولین محترم شمرده نشود هیچگاه شاهد پیشرفت آن جامعه نخواهیم بود.

8 ربیع الثانی میلاد امام حسن عسکری (ع) و 10 ربیع الثانی رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) از دیگر مناسبت هایی بود که امام جمعه موقت بیرجند به آن اشاره کرد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی