سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

رقابت 15 هزار داوطلب برای کنکور در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

رقابت 15 هزار داوطلب برای کنکور در خراسان جنوبی

پایان هفته جاری

 رئیس دانشگاه بیرجند در گفتگو با خبرنگار صداوسیما گفت: از این تعداد ۶ هزار نفر داوطلبان بیرجند هستند. 

خامسان افزود: این آزمون روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه در دانشگاه بیرجند از ساعت ۸ صبح آغاز و ساعت ۱۲:۳۰ به پایان می‌رسد.

وی گفت: به دلیل کثرت داوطلبان رشته‌های انسانی و تجربی روز‌های ۵ شنبه و جمعه این آزمون علاوه بر دانشگاه بیرجند در مصلی هم  برگزار می‌شود.

خامسان با بیان اینکه به علت شیوع کرونا تعداد حوزه‌های امتحانی افزایش یافته است، افزود: در بیرجند امسال تعداد هزار و ۲۰۰ داوطلب در مصلی نمازجمعه و مابقی داوطلبان در حوزه‌های مشخص شده دانشگاه بیرجند در آزمون شرکت خواهند کرد.

وی گفت: در شهرستان‌ها هم حوزه‌های امتحانی مشخص شده در کارت ورود به جلسه محل ازمون داوطلب درج شده است.

خامسان افزود: محل‌های مجزا در هر حوزه برای برگزاری آزمون برای داوطلبانی که دارای علائم مشکوک به بیماری هستند پیش بینی شده است.

وی گفت: آزمون داوطلبانی که براساس خوداظهاری در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور ، دارای بیماری قطعی کرونا هستند در یکی از بیمارستان‌های تعیین شده با هماهنگی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برگزار خواهد شد.

 رئیس دانشگاه بیرجند از توزیع کارت آزمون کنکور سراسری از فردا خبر داد و بر رعایت نکات ذیل از سوی داوطلبان کنکور سراسری تأکید کرد.

فرم خود اظهاری سلامت به نشانی https://salamat.gov.ir را با دقت تکمیل کنند.

- در محل آزمون داوطلبان در هیچ تجمعی در داخل سالن و حیاط محل آزمون شرکت نکنند و همچنین والدین پس از رساندن فرزند خود سریعا محل آزمون را ترک کنند.

- دست به سطوح و صندلی دیگران نزنند .

- قبل از آزمون و بلافاصله بعد از آزمون دست‌های خود را با محلول، ژل ضد عفونی یا پدالکلی تمیز کنند.

- قبل از ورود به حوزه، در طول برگزاری آزمون و بعد از پایان ازمون و تا رسیدن به منزل ماسک حتماً بزنند.

- از ماسک‌های فیلتردار استفاده نکرده و حتماً از ماسک معمولی سه لایه استفاده شود.

- بلافاصله بعداز خروج از حوزه امتحانی، به مکانی که از قبل با والدین یا همراه خود هماهنگی کرده اید مراجعه کرده و از تجمع در جلوی حوزه برای حفظ سلامتی خود و دیگران خودداری کنند.

خامسان گفت: داوطلبان اگر این نکات رو رعایت کنند، حتی اگر افراد مبتلا هم در بین شما باشد، احتمال انتقال بیماری به حداقل ممکن می‌رسد.