جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

رقابت ۷۰ نامزد برای خراسان جنوبی در مجلس یازدهم - نمایش محتوای خبر

 

 

رقابت ۷۰ نامزد برای خراسان جنوبی در مجلس یازدهم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی در نشست خبری ستاد انتخاباترقابت ۷۰ نامزد برای خراسان جنوبی در مجلس یازدهم استان گفت: در حوزه انتخابیه بیرجند، خوسف و درمیان ۲۳ نفر، حوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه ۲۰ نفر، حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه ۱۴ نفر و در حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه ۱۳ نامزد تأئید شدند.
خوش خبر افزود: از پنج خانم نامزد این دوره از انتخابات، دو نفر از حوزه بیرجند، خوسف و درمیان و دو خانم از حوزه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه و یک خانم هم در حوزه سربیشه و نهبندان هستند.
رئیس ستاد انتخابات استان گفت: تبلیغات نامزد‌های انتخابات از ۲۴ امشب آغاز و تا هشت صبح روزپنجشنبه یکم اسفند ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه رعایت قانون انتخابات، بخصوص فصل ششم قانون انتخابات از انتظارات ما از نامزد‌ها است افزود: شرایط کشور ایجاب میکند همه کمک کنیم شور انتخاباتی را در کشور بیشتر و حضور گسترده مردم را در انتخابات داشته باشیم.
خوش خبر گفت: در هشتمین دوره انتخابات ۸۵ درصد مشارکت مردم، در نهمین دوره انتخابات مجلس مشارکت ۸۴.۵ درصدی و در دهمین دوره انتخابات مشارکت ۷۲.۲ درصدی مردم استان را شاهد بودیم.
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی افزود: تعداد ۵۶۴ هزار و ۹ نفر در سطح استان واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند که ۲۸۳ هزار و ۷۴۱ نفر مرد و ۲۸۰ هزار و ۲۶۸ نفر زن هستند.
خوش خبر با بیان اینکه ۳۳ هزار و ۴۲۷ نفر رأی اولی در استان داریم، گفت:۱۷ هزار و ۱۱۳ نفر پسر و ۱۶ هزار و ۳۱۴ نفر دختر هستند.
وی افزود: ۴ نفر نامزد انتقالی از حوزه‌های استان خراسان رضوی وشمالی به استان هستند که یک نفر از حوزه خراسان رضوی به حوزه بیرجند، خوسف و درمیان، دو نفر از حوزه خراسان رضوی به حوزه قائن و زیرکوه و یک نفر از حوزه خراسان شمالی به حوزه قائنات و زیرکوه منتقل شدند.
خوش خبر همچنین به یک تغییر انتقال در داخل استان از حوزه بیرجند، خوسف و درمیان، به حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه، اشاره کرد.

وی عوامل اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را ۱۲ هزار نفر عنوان کرد و گفت: ۶۷۷ شعبه برای اخذ رای نیز در سطح استان در نظر گرفته شده که ۳۴۱ شعبه ثابت و ۳۳۶ شعبه سیار است