جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

رقابت حدود ۴ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت - نمایش محتوای خبر

 

 

رقابت حدود ۴ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: این آزمون فردا در ۱۴ نقطه شهری رقابت حدود ۴ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترتخراسان جنوبی، در ۴ گروه امتحانی ِ ترجمه و مفاهیم، معارف اهل بیت (علیهم السلام)، حفظ و آموزش‌های الکترونیک و در ۱۶ رشته برگزار می‌شود.
نبی زاده با بیان اینکه شرکت کنندگان در دو گروه سنی زیر ۱۰ سال و بالای ۱۰ رقابت می‌کنند افزود: شرکت کنندگان گروه سنی زیر ۱۰ سال به صورت شفاهی و تنها در رشته حفظ و شرکت کنندگان گروه سنی بالای ۱۰ سال به صورت کتبی و در ۱۶ رشته رقابت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد شرکت کنندگان در آزمون قرآن و عترت خراسان جنوبی خانم هستند گفت: افرادی که در این آزمون حد نصاب نمره ۷۰ را کسب کنند گواهینامه دریافت می‌کنند و می‌توانند در تمامی مؤسسات قرآنی فعالیت کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: برگزیدگان این آزمون جوایز نقدی و افرادی که نمره بالای ۹۰ کسب کنند علاوه بر جوایز نقدی و گواهینامه، لوح تقدیر دریافت می‌کنند.
آزمون سراسری قرآن و عترت فردا ساعت ۸ صبح آغاز می‌شود که مکان برگزاری این آزمون در بیرجند مرکز استان، سالن شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی واقع در انتهای خیابان غفاری است.