رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

رسول آفتاب - نمایش محتوای صدا

 

 

رسول آفتاب

 

سلام بر مبعث، عید بزرگ نجات از حیرت و سرگردانی، عید ختم ناامیدی، عید تمایز عدل و ظلم، عید بیداری و تعهّد، عید هدایت، سلام بر مبعث، بهاری ‏ترین فصل گیتی، سلام بر مبعث، فصل شکفتن گل سرسبد بوستان رسالت، سلام بر مبعث؛ نوید تزکیه انسان‏ های شایسته از زشتی‏ ها، سلام بر مبعث، نوید وحدت حق ‏طلبان جهان از خاستگاه وحی، سلام بر مبعث، پیام خیزش انسان، از خاک تا افلاک.

در سالروز بعثت رسول گرامی اسلام، حضرت محمد (ص)، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید و پخش ویژه برنامه رادیویی «رسول آفتاب» را در دستور کار دارد.

رویکرد کلی برنامه "اخلاق اسلامی و تبیین اهداف بعثت پیامبر اکرم (ص)" است.

برنامه دارای دو گوینده است که با استفاده از متن (با پشتوانه پژوهشی) تلاش دارند در فضایی شاد و معنوی به بیان نکاتی از زندگانی حضرت رسول اکرم (ص) و سیره ایشان بپردازند و واقعه بعثت را تشریح کنند. بخش های مختلف برنامه عبارتند از:

- کارشناسی: بخش "کارشناسی" کوتاه و صرفاً به صورت تلفنی یا بسته های کارشناسی ضبطی است که کارشناس برنامه به بیان نکاتی از زندگانی حضرت رسول اکرم (ص) و الگوگیری از سیره ایشان می پردازد.

- کارشناس فرهنگ عامه: در این آیتم که به صورت ضبطی تولید می شود درخصوص آداب و رسوم بومی و محلی ویژه عید مبعث صحبت خواهد شد.

- شعر: از اشعار شاعران بومی استان در خصوص عید مبعث استفاده می شود.

- ارتباط با گزارشگران شهرستان ها: به منظور پوشش جشن های مردمی شهرستان های استان با گزارشگران شهرستان ها به ویژه گزارشگر طبس ارتباط تلفنی برقرار شده و از حال و هوای معنوی آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) در روز عید مبعث اطلاع رسانی می گردد.

- گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در سطح شهر بیرجند به انعکاس جشن­های مردمی در این روز می پردازد.

 - بسته های صوتی: با تولید چند بسته صوتی نظرات مردمـی در خصوص شخصیت حضـرت رسـول اکـرم (ص) انعکاس داده می شود.

- موسیقی های بی­کلام و با کلام: موسیقی های بی­کلام و با کلام شامل ترانه های سنتی، پاپ و محلی متناسب با محوریت عید مبعث پخش خواهد شد.

- ارتباط با مراکز مذهبی: با مراکز مذهبی مانند شیراز، مشهد و قم ارتباط تلفنی برقرار می گردد.

- دو بخش نمایشی از تولیدات نمایش های کوتاه (الف) در برنامه پخش خواهد شد. 

مدت زمان برنامه رسول آفتاب 120 دقیقه است و روز شنبه 25/1/97تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 17:00  شنونده  این برنامه باشید.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کنند گی  رسول آفتاب را « معصومه اسماعیل زاده  » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گویندگان  : مسعود حسنی وانسیه نایبی فر

گزارشگر:سید مهدی ابراهیمی

نویسنده: فاطمه حسینی فر

صدابردار: ام البنین عنایتی

تاریخ تولید: 1397