جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

رسول آفتاب - نمایش محتوای صدا

 

 

رسول آفتاب

تهیه کنندگی ویژه برنامه «رسول آفتاب» را «معصومه اسماعیل زاده» بر عهده دارد و سایر عوامل گروه تولید برنامه عبارتند از:

- گویندگان : سیده سارا موسوی، فرنود فولادی

- نویسنده : فاطمه حسینی فر

-گزارشگر : سید مهدی ابراهیمی

- صدابردار : نبی الله نبی پور

سلام بر مبعث، عید بزرگ نجات از حیرت و سرگردانی، عید ختم ناامیدی، عید تمایز عدل و ظلم، عید بیداری و تعهّد، عید هدایت، سلام بر مبعث، بهاری ‏ترین فصل گیتی، سلام بر مبعث، فصل شکفتن گل سرسبد بوستان رسالت، سلام بر مبعث؛ نوید تزکیه انسان‏ های شایسته از زشتی‏ ها، سلام بر مبعث، نوید وحدت حق ‏طلبان جهان از خاستگاه وحی، سلام بر مبعث، پیام خیزش انسان، از خاک تا افلاک.

در سالروز بعثت رسول گرامی اسلام، حضرت محمد (ص)، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید و پخش ویژه برنامه رادیویی «رسول آفتاب» را در دستور کار دارد.

این ویژه برنامه برای ساعت 17:15 عصر روز عید مبعث (سه شنبه 5 اردیبهشت) پیش بینی شده و به مدت 120 دقیقه و به صورت زنده ، از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد.

برنامه دارای دو گوینده است که در فضایی شاد و معنوی به اجرای برنامه می پردازند. در این برنامه به موضوعاتی همچون "صله رحم، دید و بازدید، ویژگی های اخلاقی پیامبر (ص)، جشن های ازدواج که در ایام مبعث برگزار می شود و ..." پرداخته خواهد شد.

بخش های مختلف برنامه عبارتند از:

- نمایش: تعدادی نمایش در برنامه تولید و پخش می شود.

- فرهنگ عامه: کارشناس فرهنگ عامه درخصوص آداب و رسوم بومی و محلی استان ویژه عید مبعث صحبت خواهد کرد. گزارش هایی نیز پیرامون آداب و رسوم مردم استان در روز عید مبعث تولید و پخش خواهد شد.

- گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در سطح شهر بیرجند به انعکاس جشن­های مردمی در این روز می پردازد. همچنین به منظور پوشش جشن های مردمی شهرستان های استان با گزارشگران شهرستان ها ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد.

- شعر: از اشعار شاعران بومی استان در خصوص عید مبعث استفاده می شود.

- بسته های صوتی: با تولید چند بسته صوتی نظرات مردمـی در خصوص شخصیت حضـرت رسـول اکـرم (ص) انعکاس داده می شود.

برقراری ارتباط با مراکز مذهبی، پخش موسیقی های بی­کلام و با کلام، پیش بینی مسابقه برای مخاطبین، پخش نظرات مردمی و تلفن ها و پیامک های آنان، اجرای موسیقی محلی و اطلاع رسانی از برنامه های سطح استان در عید مبعث از دیگر بخش های ویژه برنامه «رسول آفتاب» خواهد بود.

سال تولید: 1396