جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

رسول آفتاب - نمایش محتوای صدا

 

 

رسول آفتاب

Loading the player...
رسول آفتاب

بعثت و فرود آمدن جبرییل در حرا، بازگشایی راه های آسمان به حریم بسته انسان بود. خداوند، بانگ بیدار باش را از سر رحمت بیکران خود به صدا درآورد و این سروش ایزدی بر بال جبرییل فرود آمد و از حنجره پاک محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) بر زمین منتشر گردید. در سالروز بعثت نبی مکرم اسلام، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص)، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید و پخش ویژه برنامه رادیویی «رسول آفتاب» را در دستور کار دارد.

این ویژه برنامه برای ساعت 17:15 عصر روز عید مبعث (پنجشنبه 16 اردیبهشت) پیش بینی شده و به مدت 120 دقیقه و به صورت زنده و از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد.

برنامه دارای فضای شاد و مفرحی است و توسط دو گوینده اجرا می شود. رویکرد کلی برنامه «اخلاق اسلامی و تبیین اهداف بعثت پیامبر اکرم (ص)» است و بخش های مختلفی برای آن پیش بینی شده که عبارتند از:

دو بخش نمایشی با رویکرد طنز و خانوادگی در برنامه پخش می شود. کارشناس برنامه به بیان نکاتی از زندگانی حضرت رسول اکرم (ص) و الگوگیری از ایشان می­پرداز.

بخش کارشناس فرهنگ عامه در برنامه پیش بینی و درخصوص آداب و رسوم بومی و محلی ویژه عید مبعث صحبت خواهد شد. از اشعار شاعران بومی استان (مانند مرحوم فرزین) در خصوص عید مبعث استفاده می شود.

با گزارشگران شهرستانها و به ویژه گزارشگر طبس ارتباط تلفنی برقرار می­گردد و از حال و هوای معنوی آستان مقدس حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) در روز عید مبعث اطلاع رسانی می­گردد. گزارشگر برنامه نیز با حضور در شهر بیرجند به انعکاس جشن­های مردمی در این روز می پردازد.

نظرات مردمی در خصـوص شخصیت حضرت رسـول اکرم (ص) در قالب تولید چند بسته صوتی انعکاس داده می شود. پخش موسیقی های باکلام و بیکلام مناسبتی و پخش تلفن ها و پیامک های شنوندگان نیز چاشنی بخش برنامه خواهد بود. با مراکز مذهبی مانند شیراز، مشهد و قم ارتباط برقرار می گردد.

در این برنامه با خانم "عذرا وکیلی" تهیه کننده برنامه "از سرزمین نور" ارتباط گرفته و در مورد نحوه ساخت این مجموعه رادیویی اطلاع رسانی می­گردد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی ویژه برنامه «رسول آفتاب» را «احمد حسینی مقدم» بر عهده دارد و سایر عوامل گروه تولید برنامه عبارتند از:

- گویندگان : بهنام عباسیان سمیه تربتیان

- نویسنده : فاطمه حسینی فر

-گزارشگر : سید مهدی ابراهیمی

- صدابردار : مهدی امیرآبادیزاده