جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

رستوران نمک - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

رستوران نمک

نمک به عنوان قوی‌ترین و ایمن‌ترین عنصر طبیعی با خاصیت گندزدایی جهت طراحی رستوران « نمک در شیراز » با اهداف معماری سبز مورد توجه گروه طراحی قرار گرفت .  در واقع نمک نمک طبیعی با انتشار یون‌های cl2 و o2 هوای پیرامون خود را تصفیه نموده و هوای الوده شهری را به نحوی فیلتر و گند زدایی می کند و این یکی از جالبترین و کم هزینه ترین راه های بهداشتی کردن محیط این رستوران است .

رستوران نمک ، با طراحی ویژه و منحصر به فردی به زیربنای ۱۵۰ متر مربع و در دو طبقه واقع شده است . طراحي پروژه با تحقيقاتي بر روي نوع مناسب نمك هاي محلي و تركيبات ان با صمغ هاي طبيعي شروع شد و در ادامه طراحي ديواره ها و سقف و پلكان جهت ايجاد نگاهي مدرن به غارهاي نمكي انجام شد و در نهایت کل رستوران از اشکال مختلف نمک ، چون پودر ، سنگ و لایه‌های فشرده نمکی ساخته شد .

همچنین دیواره‌ها و سکوهای نشیمن با الهام از لایه‌بندی غارهای نمکی و به صورت مدرن طراحی شدند ؛ به نحوی که پاسخگوی مراجعین رستوران و عملکردهای خاص آن چون اشپزخانه و کانتر فروش باشد .

طراحی پلکان علاوه بر تمامی نکات اجرایی می‌بایست در امتداد دیواره‌های شکل‌دهنده فضا باشد و امتداد فضای طبقه پایین را با حرکتی پیچشی به طبقه بالا منتقل کند . کف پله‌ها و صندلی‌ها و دستگیره درب ورودی از ذوب قوطی‌های نوشابه آلومینیومی جمع‌آوری شده از رستوران‌های پیرامون پروژه ، ریخته‌گری شدند .

کلیه میزها از سنگ نمک طبیعی طراحی و ساخته شدند . همچنین صندلی‌ها به صورت اختصاصی برای پروژه طراحی و با الومینیوم ریخته‌گری شدند . همه اتصالات شیشه‌ها و دستگیره درب ورودی نیز برای این پروژه طراحی و ریخته‌گری شده است .


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
خیلی جالب بود . هم زیبا بود ، هم اقتصادی و هم... علیرضا اسماعیلی زاده ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ ۱۴:۳۹

علیرضا اسماعیلی زاده
خیلی جالب بود . هم زیبا بود ، هم اقتصادی و هم دوستدار محیط زیست . ای کاش ماها بیشتر خلاقیت به خرج بدیم و از این دست کارها بیشتر انجام بدیم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ ۱۴:۳۹