جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

رسانه ملی بازوی توانمند ورزش و جوانان - نمایش محتوای خبر

 

 

رسانه ملی بازوی توانمند ورزش و جوانان

 

رسانه ملی بازوی توانمند ورزش و جوانان در انتقال امید و نشاط به جامعه است

پخش زنده رویدادهای ورزشی و مسابقات کشوری از رسانه ملی و به ویژه شبکه های استانی مقدمات فرهنگ سازی گسترده ای در حوزه ارتقاء سطح ورزش همگانی و حتی قهرمانی جوانان استان را فراهم خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای خراسان جنوبی :

مهران سرپرست مدیر کل ورزش و جوانان استان ، با علیرضا آینه دار مدیر کل صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی دیدار کرد.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از حسن توجه و حمایت ویژه مدیریت شبکه استانی خاوران از ورزش استان، عملکرد صداوسیمای خراسان جنوبی در خصوص انعکاس مناسب و به موقع رویدادهای ورزشی استان به ویژه در پوشش و پخش زنده میزبانی های مسابقات کشوری امسال در رشته های تیراندازی با کمان و کشتی بسیار عالی ارزیابی کرد و افزود : پخش زنده رویدادهای ورزشی و مسابقات کشوری از رسانه ملی و به ویژه شبکه های استانی مورد اقبال بسیاری از مخاطب رادیو و تلویزیونی است و مطمئنا موجب فرهنگ سازی گسترده ای در ارتقاء سطح ورزش همگانی و حتی قهرمانی خواهد بود.

مهران سرپرست انعکاس و پخش زنده میزبانی های مسابقات کشوری استان در شبکه استانی خاوران و رسانه ملی را نشان از تعامل مناسب صداوسیمای استان و ورزش و جوانان دانست و افزود: مدیریت و عوامل برنامه سازی و خبری متخصص، متعهد، مسئول و ورزشی صداوسیمای خراسان جنوبی با همکاری بسیار خوب در جریان پخش زنده رویدادهای بزرگ امسال ورزشی استان همواره به عنوان بازویی توانمند، ورزش و جوانان استان را در انتقال امید و نشاط به جامعه، یاری کرده اند.

سرپرست در خصوص آمادگی استان در خصوص میزبانی مسابقات کشوری و حتی بین المللی گفت: 5 شهرستان استان به لحاظ زیرساختی و دارابودن اماکن ورزشی استاندارد به خوبی آمادگی میزبانی رویدادهای ورزشی در سطح کشوری را دارا هستند که با حمایت رسانه ملی و شبکه استانی خواهند توانست این ظرفیت و قابلیت را بیش از پیش در سطح کشور معرفی کنند.

آینه دار مدیر کل صداوسیمای خراسان جنوبی نیز در این دیدار خاطر نشان کرد: برنامه ها، خبرها و پخش زنده رویدادها و مسابقات هیجان انگیز ورزشی همواره مخاطبان بسیاری در بین برنامه های صداوسیما داشته و رسانه ملی نیز با احترام به علاقه مخاطب سعی در انعکاس مناسب، به موقع و زنده این برنامه ها داشته است.

وی پخش زنده رویدادهای جذابی مانند المپیک، جام جهانی و بازی های آسیای ازرسانه ملی را گواه این ادعا دانست و افزود: شبکه خاوران آمادگی دارد ، با پخش زنده مسابقات ورزشی کشوری که به میزبانی استان برگزار میشود، سهم به سزای در جلب نظر علاقه مندان و مخاطبان ورزشی استان داشته باشد.

رجبی ستوده رییس هیأت اتوموبیلرانی و موتورسواری استان نیز در این دیدار با اشاره به این مطلب که تمامی رشته های ورزشی از جذابیت ها و مخاطبین و علاقه مندان ویژه و خاص خود برخوردارند گفت: تفاوت برخی رشته های ورزشی از دیگر رشته ها در کسب مهارت هایی ست که در هر رشته ورزشی به دست می آید.

وی افزود: رشته های ورزشی مانند اتوموبیلرانی و دوچرخه سواری به ورزشکاران و رانندگان مهارت های مورد نیاز یک راننده حرفه ای را می آموزد که می تواند یک راننده عادی را به راننده ای توانمند و حرفه ای در هنگام رانندگی در سطح شهرها و جاده ها تبدیل کند.

رجبی ستوده عامل بسیاری از تصادفات و حوادث رانندگی را نداشتن مهارت های حرفه ای رانندگی دانست و گفت : برای یک رانندگی ایمن و بدور از خطر تنها داشتن مهارت های معمول رانندگی کافی نیست و کسب مهارتهای حرفه ای رانندگی میتواند در کیفیت رانندگی افراد و چگونگی مدیریت آنها در مواقع لزوم و خطر بسیار موثر باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح مه رانان که با هدف ارتقاء سطح مهارت های رانندگی و تشویق رانندگان قانومند در سطح استان برگزار می شود و ضمن تشکر از زحمات مدیر کل و برنامه سازان صداوسیمای استانی در انعکاس برنامه های ورزشی خواستار تعامل چند جانبه فی مابین صداوسیمای شبکه خاوران، ورزش و جوانان و هیأت اتوموبیلرانی و موتور سواری استان در جهت برنامه سازی مشارکتی در خصوص آموزش مهارت های حرفه ای رانندگی شد.

رجبی ستوده در پایان با ذکر اینکه استان خراسان جنوبی 8 پیست موتور سواری و اتوموبیلرانی در 8 شهرستان استان دارد،از برگزاری مسابقات موتور کراس کشور به میزبانی استان خراسان جنوبی و شهرستان سرایان 15 و 16 شهریور ماه با حضور 15 استان کشور خبر داد و از مجموعه صداوسیمای استان خواست در پوشش پخش زنده این مسابقات از شبکه استانی و حتی شبکه های سراسری در فرهنگ سازی این رشته ورزشی مهیج و جذاب سهیم باشند.

در پایان این دیدار آینه دار مدیر کل صداوسیمای استان خراسان جنوبی ابراز امیدواری کرد: رسانه ملی و به خصوص شبکه استانی خاوران بتواند با کمک ورزش و جوانان و با وجود قابلیت، استعدادها و زیر ساخت های موجود استان خراسان جنوبی را به قطب موتور کراس کشور تبدیل کند و در خصوص پوشش و پخش زنده تلویزیونی این مسابقات هم قول مساعد داد.

منبع: روابط عمومی  صدا و سیمای خراسان جنوبی