سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

رسانه ملی، دانشگاهی برای جوانان و جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

رسانه ملی، دانشگاهی برای جوانان و جامعه

رسانه ملی، دانشگاهی برای جوانان و جامعه

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی، مسئول نمایندگی  ولی فقیه در سپاه انصار الرضای خراسان جنوبی در نشست شورای اندیشه ورزی با موضوع گام دوم انقلاب واخلاق ومعنویت در صداوسیمای استان با بیان این مطلب گفت: نقش رسانه در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب بسیار مهم است که باید برای آن برنامه ریزی شود.

حجت الاسلام نوفرستی افزود: همانطور که در جنگ سخت نیاز به قرارگاه و فرماندهی وجود دارد در مقابله با جنگ نرم دشمن نیز باید این هماهنگی ها و جود داشته باشد .

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نیز با اشاره به نقش جوانان در جامعه امروزی گفت: امروزه جوانان در جامعه نقشی بی بدیل دارند وهرکجا که مشکلی پیش بیاید در صحنه هستند.

حجت الاسلام  رضایی افزود: یکی از پیام های بیانیه گام دوم رهبری، معنویت واخلاق است که در این زمینه باید ظرفیتهای استان شناسایی شود تا هر دستگاه بتواند بخوبی به وظایفش عمل کند.

وی همچنین نقش دانشگاه ، بسیج و صدا وسیما را در معنویت واخلاق  بسیار مهم دانست وگفت: قرار است درس اخلاق محوری و تفسیر محوری در هر شهرستانی با حضور اساتید مطرح کشوری برگزار شود.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: امروزه نقش صدا وسیما برکسی پوشیده نیست و در خصوص پرداختن به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب آن را از وظایف اصلی رسانه دانسته که در این راستا جلسات متعددی با کارشناسان برگزار کرده و خواهد کرد تا با استفاده از نظریات کارشناسان بتواند کمی و کاستی هایی که در این مسیر وجود دارد را  شناسایی نماید و نواقص آن را برطرف کند.

کارشناس مسائل سیاسی نیز، صدا وسیما را واسط میان دولت ومردم دانست و گفت: بی توجهی به رسانه وفضای مجازی، فرآیند گام دوم انقلاب را با مشکل مواجه میکند چرا که دشمنان به شدت برای تبلیغات خود هزینه های سنگین می دهند.

فرزانه پور همچنین درخواست کرد اتاقهای فکر صدا وسیما با حضور صاحبان فکر بصورت منظم برگزار شود تا در مطالعات بیانیه گام دوم انقلاب به نتایج مطلوبی دست یابیم.

حجت الاسلام شهاب استاد حوزه و دانشگاه هم با انتقاد از اینکه در رسانه الگو سازی کم است گفت: اگر بخواهیم در زمینه اخلاق و معنویت در رسانه گام برداریم باید تغییراتی در برنامه سازی های رسانه داشته باشیم.

دهقان استاد دانشگاه نیز با بیان اینکه غفلتهایی انجام شده که خانواده و معنویت را دچار مشکل کرده است گفت: تبیین وتشریح دقیق برخی موضوعات به خوبی در خانواده ها وسیستمهای آموزشی  برای نسل جوان انجام نشده است که این  موضوع نقش رسانه ها را سنگین تر میکند.