سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

رایزنی ها برای افزایش رونق تجاری با افغانستان در مرز ماهیرود - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

رایزنی ها برای افزایش رونق تجاری با افغانستان در مرز ماهیرود

رایزنی ها برای افزایش رونق تجاری با افغانستان در مرز ماهیرود


والی ولایت فراه افغانستان امروز در بازدید از مرز ماهیرود خراسان جنوبی در نشستی با تجار ایرانی و افغانستانی برای رونق تجارت و مبادلات اقتصادی در مرز ماهیرود رایزنی کرد

والی ولایت فراه افغانستان امروز در بازدید از مرز ماهیرود خراسان جنوبی در نشستی با تجار ایرانی و افغانستانی برای رونق تجارت و مبادلات اقتصادی در مرز ماهیرود رایزنی کرد.

والی ولایت فراه افغانستان در این بازدید با بیان اینکه زیرساختهای خیلی خوبی در پایانه مرزی ماهیرود برای افزایش مبادلات کالا فراهم شده است گفت: تجار باید از این ظرفیت برای افزایش مبادلات بیشتر استفاده کنند.

عبدالبصیر سالنگی خواستار بازگشایی در واحد صادرات و واردات در قطعه منفصله منطقه ویژه اقتصادی در مرز ماهیرود شد که اگر بازگشایی شود ترانزیت کالا از این منطقه به افغانستان افزایش می یابد.

وی همچنین خواستار آسفالت جاده مسیر ماهیرود به ولایت فراه افغانستان شد .

تا کنون 60 کیلومتر از مسیر 120 کیلومتری جاده ترانزیتی ماهیرود به ولایت فراه افغانستان، آسفالت شده است.

افخمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات نیز در نشست مشترک تجار ایرانی و افغانی در مرز ماهیرود گفت: خوشبختانه مبادلات اقتصادی و تجاری میان ایران و افعانستان رو به گسترش است و تجارت مرزی میان ولایت فراه و استان خراسان جنوبی رونق گرفته است.

همچنین در این نشست شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با بیان اینکه هم اکنون روزانه بیش از 90 تا 100 دستگاه کامیون در این مرز تردد می کنند گفت: ما آمادگی داریم با همکاری ولایت فراه افغانستان، تا 400 دستگاه کامیون ورودی و 400 دستگاه کامیون خروجی از این مرز را مدیریت کنیم تا صادرات بیشتری انجام شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.