سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

راه یابی ۶ اثر خراسان جنوبی به مرحله نهایی جشنواره فیلم کویر و زندگی - نمایش محتوای خبر

 

 

راه یابی ۶ اثر خراسان جنوبی به مرحله نهایی جشنواره فیلم کویر و زندگی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: ۴۰ فیلم از سراسر کشور به مرحله راه یابی ۶ اثر خراسان جنوبی به مرحله نهایی جشنواره فیلم کویر و زندگینهایی داوری اولین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه و عکس کویر و زندگی، در دو بخش مستند و داستانی راه یافتند.
نبی زاده افزود: آثار راه یافته از خراسان جنوبی به بخش مستند این جشنواره شامل فیلم برک به تهیه کنندگی هادی ثابت شوکت آباد از بیرجند، اینجا میقات الرضاست به تهیه کنندگی حسین صفایی از طبس، تالاب کجی نمکزار نهبندان از سید حمید حسینی از بیرجند، دهسلم از محمد عبدالهی از بیرجند و زندگی در کویر نمک به تهیه کنندگی حسنیه پورغزنین از بشرویه است.
همچنین فیلم مسیر زندگی از محمد حسین احمدی از طبس به بخش داستانی این جشنواره راه یافت.
در جشنواره منطقه‌ای فیلم و عکس "کویر و زندگی"، هنرمندان استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان، قم و تهران با هدف شناساندن ابعاد مختلف زندگی در مناطق کویری شامل مواهب خدادادی، فرهنگ و آداب و رسوم و بیان زیبایی‌های زندگی انسان، تا ۱۰ بهمن به خلق آثار پرداختند.
چشم‌انداز‌های زیبای طبیعت کویر، انسان، زندگی وکویر، آداب و رسوم، جشن و مراسم آیینی در نواحی کویری، محیط زیست و حیاط وحش، تعامل انسان و طبیعت کویر در طی قرن‌ها از محور‌های جشنواره بود.
آثار راه یافته به مرحله نهایی داوری در بخش عکس این جشنواره نیز، اول اسفند، اعلام می‌شود.