جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

راه سعادت - نمایش محتوای صدا

 

 

راه سعادت

Loading the player...
راه سعادت

پیامبر گرامی اسلام (ص) در حدیث ثقلین می فرمایند : « من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم؛ یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترت و اهل بیت خودم را. مادامی که شما به این دو دست بیازید هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچ‌گاه از هم جدا نمی‌شوند مگر بر سر حوض کوثر ». این حدیث به خوبی حامل این پیام ارزشمند و جاودانه است که تمسک به قرآن و ائمه اطهار ( علیهم السلام ) تنها راه دست یافتن به سعادت حقیقی است .

بدیهی است که آشنایی با ابعاد شخصیتی، ویژگی ها، سیره گفتاری و رفتاری و سبک زندگی ائمه اطهار (علیهم السلام) زمینه ساز بهره گیری از این گنجینه الهی است و رسانه می تواند در این زمینه نقش موثری داشته باشد. از همین رو شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان «راه سعادت» را در دستور کار خود قرار داده است.

ویژه برنامه «راه سعادت» به تعداد 12 برنامه 75 دقیقه ای تا پایان سال جاری و به صورت زنده تولید و پخش می شود . کارشناس برنامه در استودیو حضور داشته و در خصوص موضوع برنامه و ابعاد شخصیتی، ویژگی ها، سیره گفتاری و رفتاری و سبک زندگی ائمه (علیهم السلام) صحبت خواهند کرد . به منظور اطلاع رسانی در خصوص برنامه های سطح استان با مسئولین استانی ارتباط زنده تلفنی برقرار خواهد شد. گزارشگران برنامه به صورت زنده در جمع مردم حضور داشته و به انعکاس مراسم عزاداری مردم می پردازد . همچنین با گزارشگران شهرستان ها نیز ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد .

بخش نمایشی برنامه به صورت ضبطی و با محوریت " زندگانی ائمه اطهار (علیهم السلام) " و یا " سبک زندگی " تولید و پخش می شود.

تلفن ها و پیامک های مخاطبان در خصوص برنامه و موضوع شهادت ائمه (ع) پخش می شود و از موسیقی بی کلام، مداحی، سخنرانی کوتاه و سرودهای مرتبط نیز در فواصل برنامه استفاده خواهد شد.

این برنامه روز شهادت ائمه اطهار (ع) پخش خواهد شد . ساعت پخش آن متغیر بوده و حدود دو ساعت قبل از اذان ظهر پخش خواهد شد . 

ویژه برنامه شهادت امام جعفر صادق (ع) در ساعت 10:45 روز سه شنبه 20 مرداد ماه پخش خواهد شد.

تاریخ تولید: 1394

«اکرم صادقی» تهیه کننده این ویژه برنامه است و سایر عوامل تولید برنامه در مناسبت های مختلف متغیر خواهند بود که عبارتند از:

گویندگان : فرنود فولادی، مسعود حسنی،الهام نیک بین، سمیه ترتبیان، الهام خزائلی ، سیده سارا موسوی

نویسنده : فاطمه حسینی فر  

گزارشگر بیرجند : سید مهدی ابراهیمی

گزارشگران شهرستان: جعفر حقانی، جعفر دروگر، وحید الهی، اعظم جمالی، حسنیه پور غزنین، علی اکبر مهر بخش

صدابردار : مهدی امیر آبادی زاده، سارا مختاری، ام البنین عنایتی، محمد حسین برهانی، مصطفی باقری نژاد، هانیه پیرامی