سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۰

راه روشن - نمایش محتوای صدا

 

 

راه روشن

تهیه کنندگی برنامه «راه روشن» را «محمد حسین اشرف زاده» بر عهده دارد و سایر عوامل برنامه عبارتند از:

نویسنده و گزارشگر: محمد حسین اشرف زاده

گوینده: الهام خزائلی

نریتور: مسعود حسنی

صدابردار: هانیه پیرامی، سارا مختاری، سعیده اقبالی

یک انتخاب خوب، یک انتخاب درست، نه فقط در طول چهار سال، گاهی در طول ده‌ها سال تأثیراتش برای کشور باقی میماند. برای انتخابِ خوب باید فکر کرد، باید معیارها را شناخت. (بخشی از بیانات مقام معظم رهبری درباره معیارهای انتخاب رئیس جمهور در انتخابات 92).

«راه روشن» عنوان ویژه برنامه ای است که به صورت گفتگو محور و با رویکرد "آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و ترغیب و تشویق مردم به مشارکت و حضور گسترده در انتخابات" در صدای خراسان جنوبی تولید و پخش خواهد شد.

این میزگرد با محوریت "دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا" و بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب به محورهایی همچون اصول انتخابات، حق انتخاب، راه های انتخاب برتر، انتخابات در استان و ... خواهد پرداخت. مجری بر اساس موضوعات برنامه به ایراد سخن، گفتگو با کارشناسان و اعلام آیتم ها می پردازد. بخش های مختلفی که برای برنامه پیش بینی شده است عبارتند از:

- کارشناس: در هر برنامه دو تا سه کارشناس در برنامه حضور داشته و در خصوص موضوع برنامه صحبت می کنند.

- گزارش مردمی: در هر برنامه یک گزارش مردمی توسط گزارشگر برنامه در خصوص موضوع برنامه تولید و پخش خواهد شد که به شیوه پرسش و پاسخ با مردم و ارائه نظرات مردمی خواهد بود. 

- نریشن: در هر برنامه سه بخش نریشن وجود دارد که در خصوص انتخابات اطلاعاتی ارائه می کند.

- واکس پاپ: جهت مشارکت بیشتر مردم، در هر برنامه یک بخش واکس پاپ از صداهای مردمی، حاوی نظرات آنان نیز تولید و پخش خواهد شد.

- موسیقی بی کلام و با کلام: متناسب با فضای برنامه استفاده خواهد شد.

برخی از موضوعاتی که در برنامه راه روشن به آن پرداخته خواهد شد به شرح ذیل است:

بررسی نقش مشورت و انتخاب در دیدگاه اسلامی و نقش شوراها در پیشرفت امور جامعه، نقش انتخابات در تقویت اقدار ملی وانسجام استانی (انتخابات شوراها)، انتخاب اعضای شوراها با رویکرد و معیار مدیریت جهادی در رابطه آن با پیشرفت و آبادانی روستاها و شهرهای استان، تأثیر مشارکت گسترده مردم در انتخابات بر تقویت جایگاه مردم در تصمیم گیری­های کلان، تبیین آیین نامه­ها و مقررات روند برگزاری و نظارت انتخابات شوراها، اولویت های استانی و شهرستانی کاندیداهای شوراها در زمینه مسائل اجتماعی شهرها و روستاها.

تعداد کل برنامه 24 قسمت 30 دقیقه ای است که 6 قسمت در سال 1395 و 18 قسمت در سال 1396 تولید و پخش خواهد شد.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 11:10 روزهای  یکشنبه و سه شنبه هر هفته شنونده این برنامه از صدای خراسان جنوبی باشید.

سال تولید: 1395