سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

راه اندازی سی و نه و چهلمین ایستگاههای دیجیتال خراسان جنوبی با حضور معاون حقوقی و پارلمانی سازمان صدا وسیما - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی سی و نه و چهلمین ایستگاههای دیجیتال خراسان جنوبی با حضور معاون حقوقی و پارلمانی سازمان صدا وسیما

سی و نه و چهلمین ایستگاههای دیجیتال خراسان جنوبی در روستای ملوند و ازمیغان شهرستان طبس راه‌اندازی شد

با حضور معاون حقوقی و پارلمانی سازمان صدا وسیما ، سی و نه و چهلمین ایستگاههای دیجیتال خراسان جنوبی در روستای ملوند و ازمیغان شهرستان طبس راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی، با راه اندازی این دو فرستنده ، ۲۳۰ خانوار ۱۸ شبکه تلویزیونی و ۱۹ شبکه رادیویی را با کیفیت بالا تماشا خواهند کرد. برای آماده سازی زیرساخت های این دو ایستگاه ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

عبدا... زاده معاون حقوقی و پارلمانی سازمان صدا وسیما با تاکید بر راه اندازی شبکه های دیجیتال در سطح کشور برای مهاجرت معکوس و ماندگاری جوانان در روستاها گفت: مکان سنجی لازم در سطح کشور انجام شده است و برای استان اولویتهای ۹۷ تعیین شد و گام به گام به سمت آن در حرکت هستیم.

مدیرکل صدا وسیمای استان نیز در این مراسم گفت: با وجود وسعت زیاد  خراسان جنوبی برای رسیدن به درصد متوسط پوشش شبکه‌های دیجیتال نیاز به توجه و تلاش ویژه است.

آینه دارافزود: چنانچه اعتبار مربوط به ایجاد زیرساخت‌ها ی لازم از محل اعتبارات استانی تامین شود صدا و سیمای خراسان جنوبی آمادگی راه‌اندازی شبکه‌های دیجیتال در مناطق زیادی را در سطح استان دارد.

وی  با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۸۶ درصد جمعیت خراسان جنوبی از شبکه های دیجیتال صدا و سیما بهره مند شدند گفت: با راه اندازی این فرستنده پوشش شبکه های دیجیتال در طبس به ۹۴  درصد رسید که تلاش می کنیم جشن پوشش دیجیتال در این شهرستان به طور کامل گرفته شود.