جهش تولید | شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

راه اندازی سامانه سپند در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی سامانه سپند در بیرجند

سامانه سپند با هدف پایش ناوگان دانش‌آموزی در شهر بیرجند راه اندازی شد

سامانه سپند با هدف پایش ناوگان دانش‌آموزی در شهر بیرجند راه اندازی شد.

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: با توجه به ابلاغ دستورالعمل جدید آئین ‌نامه اجرایی ایاب و ذهاب دانش‌آموزان از سوی وزارت کشور و تأکید بر استفاده از سامانه‌های نوین در این حوزه و با هدف برقراری نظم و امنیت بیشتر در ناوگان دانش آموزی این سامانه راه اندازی شد.

یدالله غلامپور با بیان اینکه ثبت نام متقاضیان سرویس مدارس در سال تحصیلی 97 در این سامانه صورت می گیرد، افزود: پیمانکاران، مدیران مدارس، رانندگان تاکسی و دانش‌آموزان باید برای دسترسی آسان‌تر، اطلاعات خود را در سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی به آدرس irtusepand.ir وارد کنند.

وی با بیان اینکه مرحله نخست ثبت ‌نام مدیران مدارس، پیمانکاران و رانندگان در سامانه سپند آغاز شده و دانش‌آموزان هم در حال ثبت نام در این سامانه می باشند، گفتایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات  و متمایز کردن ناوگان حمل و نقل دانش‌آموزان، افزایش و بهبود کیفیت خدمات برای بالارفتن امنیت و ایمنی دانش آموزان همچنین آسودگی خاطر والدین، ارائه خدمات نرم‌ افزاری مبتنی بر تلفن همراه برای رصد و پایش سفر دانش‌آموزی از جمله ویژگی‌های این سامانه است.

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بیرجند افزود: در سامانه سپند رانندگان می‌توانند مسیر‌ها و محل‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند و خانواده‌ها هم با نصب نرم افزار در تلفن همراه خود می‌توانند از ساعت رفت و برگشت فرزند خود اطلاع یابند که این امر موجب اطمینان خاطر خانواده‌ها از رفت و آمد فرزندانشان می‌شود.
آقای غلامپور گفت:  والدین،  سرویس مدارس فرزندان خود را از طریق سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافرشهرداری پیگیری کنند تا از هرگونه حوادث جانی، مالی و اخلاقی پیشگیری شود.

وی افزود: متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32338034 تماس حاصل کنند و یا به سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند واقع در بلوار مسافر  مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی