سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

راه اندازی سامانه "دادور" در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی سامانه "دادور" در خراسان جنوبی

سامانه "دادور" امروز در خراسان جنوبی راه اندازی شد

سامانه "دادور" امروز در خراسان جنوبی راه اندازی شد.

این سامانه برای دریافت، انعکاس، پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب و کار به آدرس WWW.bemcenter.ir راه اندازی شده است.
مدیر کل امور اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی در آیین رونمایی از این سامانه گفت:مردم در صورت مواجهه با چالش و یا مشکل در مراحل اخذ استعلامات و یا مجوز های گوناگون از دستگاه های اجرایی می توانند شکایت خود را از طریق سامانه دادور مطرح کنند.
آقای جعفری با بیان اینکه این سامانه در وزارت امور اقتصاد و دارایی و بر اساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طراحی شده است افزود: پس از ثبت شکایت مردم در این سامانه، شکایت به مدیر اجرایی و استاندار ارجاع می شود و پس از آن استاندار برای دستگاه متشاکی، یک هفته فرصت پاسخگویی با ارائه مستندات و استدلال قانونی در نظر می گیرد.
وی با اعلام این که  سامانه دادور در حال حاضر در مرکز استان و تمام مراکز شهرستان ها راه اندازی شده است گفت: پایش ادارات از سوی دستگاه های نظارتی و مقام عالی استان از مزایای این سامانه است که می تواند در بهبود شرایط در دستگاه ها و تصمیمات اتخاذ شده، موثر باشد.
آقای میر شجاعیان، معاون امور اقتصادی وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز در این مراسم از طریق ویدئو کنفرانس، بهبود فضای کسب و کار را از مزیت های این سامانه دانست و گفت: نبود نقشه دقیق و الکترونیک برای اخذ مجوزها و یکسان نبودن اهمیت دستگاه ها از مشکلات تبادل اطلاعات بین دستگاه های اجرایی برای دریافت استعلامات و اخذ مجوزهای کسب و کار است.

آقای حسینی سرپرست معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی هم با تاکید بر گره گشایی فضای پر پیچ و خم بروکراسی حاکم در کشور برای حمایت از سرمایه گذار و تولید داخلی، سهولت ارتباط سرمایه گذار با مدیر دستگاه اجرایی و بیان واقعیت ها به تسهیل کنندگان فضای کسب و کار را از اهداف این راه اندازی سامانه دادور برشمرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی