رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

راه اندازی سامانه اینترنتی مشاهده سوابق بیمه شدگان تامین اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی سامانه اینترنتی مشاهده سوابق بیمه شدگان تامین اجتماعی

سامانه اینترنتی مشاهده سوابق بیمه شدگان تامین اجتماعی راه اندازی شد.

سامانه جدید مشاهده سوابق بیمه شدگان تامین اجتماعی، در راستای ارائه خدمات غیر حضوری، راه اندازی شد.

مجید درویشی، مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی هدف از راه اندازی این سامانه را ارتقاء کیفیت خدمات غیرحضوری، افزایش رضایتمندی مخاطبان و بالابردن ضریب امنیت دانست.

وی گفت: بیمه شدگان برای مشاهده سوابق پرداخت حق بیمه خود می توانند به نشانی اینترنتی www.tamin.ir  مراجعه و برای ایجاد حساب کاربری با استفاده از راهنمای مربوطه ثبت نام و رمز عبور خود را تعیین کنند.

مجید درویشی گفت: در صورت موفقیت آمیز بودن ثبت نام و دریافت پیامکی مبنی بر ایجاد حساب کاربری، بیمه شدگان می توانند با استفاده از کد ملی به عنوان کاربری و رمز عبور تعیین شده به این سامانه وارد و سوابق خود را مشاهده کنند.

وی گفت: کسانیکه پیامک دریافت کرده اند باید با در دست داشتن مدارک هویتی برای فعالسازی حساب کاربری، به نزدیکترین شعبه ( ترجیحاً شعبه بیمه پردازی) واحد نامنویسی مراجعه کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان افزود: این سامانه به گونه ای طراحی شده که امکان تغییر رمز عبور برای بیمه شدگان در هر لحظه وجود دارد و بیمه شدگانی که رمز خود را فراموش کرده اند و از طریق این سامانه موفق به بازیابی آن نشده اند می توانند برای دریافت رمز جدید به نزدیکترین شعبه ( ترجیحاً شعبه بیمه پردازی ) مراجعه کنند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی