جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

راه اندازی دومین صندوق شهرستانی حمایت از توسعه کشاورزی در شهرستان نهبندان - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی دومین صندوق شهرستانی حمایت از توسعه کشاورزی در شهرستان نهبندان

alt

هفتاد و پنجمین صندوق حمایت از توسعه در بخش کشاورزی سطح کشور و دومین صندوق شهرستانی در سطح استان با سرمایه ی 835 میلیون تومان در شهرستان نهبندان راه اندازی شد .

 شهرستان نهبندان خاستگاه تولید بیشتر محصولات کشاورزی و دامی  است .

اما با توجه به وجود خشکسالی های پیاپی طی سال های اخیر و ضعف بنیه مالی ؛ بسیاری ازکشاورزان این شهرستان درزمینه تأمین سرمایه درگردش موردنیازخود با مشکلاتی مواجه هستند ؛ که به همین منظور با هدف :

ارائه خدمات مستقيم و بي واسطه به کشاورزان ,  شناسايي مشكلات خاص بخش كشاورزي هر منطقه ؛ اعطاي تسهيلات به موقع و ارزان قیمت جهت تامين سرمايه در گردش , انجام طرحهاي سرمايه گذاري كوچك و متوسط ؛ و كمك به توليد كنندگان در مواقع بحراني در قالب اعتبارات دولتي وبيمه فراگير

محصولات كشاورزي ؛  هفتاد و پنجمین  صندوق حمایت از توسعه در بخش کشاورزی  سطح کشور و دومین صندوق شهرستانی در سطح استان با سرمایه ی 835 میلیون تومان و با تعداد 396 سهامدار که

 49 درصد سرمایه این صندوق سهم دولت و51 درصدنیزسهم بهره برداران بخش کشاورزی است ؛ در شهرستان نهبندان تصویب و راه اندازی  شد . که پیش بینی می شود ،درافق طرح پنج ساله آینده 7000 نفرازبهره برداران بخش کشاورزی شهرستان نهبندان باسر مایه گذاری 21 میلیارد تومان عضوآن شوند .

به گفته اشرفی عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی کشور با تصویب و تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی نهبندان تعداد اعضاء این صندوق در سطح کشور به 25 هزار نفر با سر مایه گذاری 450 میلیارد تومان رسید .

او گفت : تا کنون در سطح کشور 75 صندوق در کل کشور تشکیل شده که از این تعداد 32 صندوق استانی ، 10 صندوق زنان ، 6 صندوق ملی و تخصصی محصولی و 27 صندوق شهرستانی است که تا کنون 6 میلیارد تومان تسهیلات به سهامداران این صندوق ها ی حمایتی پرداخت شده است .

او گفت : صندوق حمایت از توسعه کشاورزی با هدف تسهیل در تخصیص اعتبارات بخش کشاورزی با ۵۱درصد سهم کشاورزان و ۴۹درصد سهم دولت به وجود آمده است .

عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی کشور تصریح کرد : در ادامه فعالیت این صندوق، کشاورزان می توانند سهم خود را افزایش دهند و دولت نیز به همان میزان سهم خود را پرداخت می کند.

اشرفی  افزود: ۳ راهبرد اساسی در بخش کشاورزی از سال گذشته در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی قرار دارد که می توان به پایداری منابع تولید، اصلاح سازی تولید، سلامت تولید اشاره کرد .

وی همچنین از تصویب و تشکیل این صندوق حمایتی تا پایان خرداد ماه در تمامی شهرستانهای استان خبر داد .